Klipersi prvi na Zapadu - Teodosić 6 poena za 7 minuta

Klipersi prvi na Zapadu - Teodosić 6 poena za 7 minuta Izvor: Will Newton/Getty Images

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedom protiv Portlanda u Oregonu 104:100 izbili su na prvo mesto Zapadne konferencije NBA lige sa učinkom 13-6.

Drugoplasirani je Golden Stejt sa skorom 14-7, a slede Denver (13-7), Oklahoma i Memfis (12-7), Portland (12-8)...

Klipersi su do sedmog trijumfa u poslednjih osam utakmica stigli u neizvesnom finišu, a ključan koš 47 sekundi pre kraja postigao je Danilo Ganilari za 102:100. Blejzersi u sledećem napadu nisu pogodili dva šuta, a Patrik Beverli je sa penala overio pobedu Klipersima.

Domaća ekipa je u prvom minutu drugog poluvremena vodila sa 60:45, ali je tim Doka Riversa odgovorio serijom 36:10. Portland je u poslednjoj deonici konstantno bio u minusu, ali je Demijen Lilard za 18 sekundi postigao dve trojke, plus dodatno slobodno bacanje i na nešto manje od dva minuta pre kraja izjednačio rezultat 100:100.

Ipak, Galinari je košem iz teške pozicije najavio novi trijumf u kojem je epizodnu ulogu imao Miloš Teodosić, dok Boban Marjanović nije dobio šansu.

Teodosić je u prvom duelu posle dva meča koja je presedeo na klupi svih 6 poena (2/4 iz igre, 0/2 za tri, 2/2 slobodna bacanja) postigao u prvoj polovini druge četvrtine, upisao je 7 minuta na terenu i više se nije vraćao u igru.

Tobijas Heris je sa 34 poena (14/22 iz igre, 2/6 za tri) postavio rekordom karijere, a imao je i 11 skokova, Galinari je dodao 17, uz 8 skokova i 5 asistencija, a Montrezl Harel 14 i 10 skokova.

Na drugoj strani Lilard je zabeležio 30 poena (12/27 iz igre, 3/13 za tri), 9 skokova i asistenciju, Si Džej Mekolum je upisao 18 (8/21 iz igre), Evan Tarner 17, a Jusuf Nurkić 4 (2/4 iz igre, 0/1 za tri), uz 8 skokova, 3 asistencije i po ukradenu loptu i blokadu za 15 minuta.