Zvezda bezidejna u Ulmu za drugi poraz u Evrokupu

Zvezda bezidejna u Ulmu za drugi poraz u Evrokupu Izvor: Crvena zvezda mt:s
Crvena zvezda

Košarkaši Ulma pobedili su Crvenu zvezdu na svom parketu rezultatom 95:80 u meču 6. kola Evrokupa.

Crvena zvezda je odigrala najslabiji meč u dosadašnjem toku sezone, pa je posle neuspeha protiv Breše, upisala i drugi poraz u Evrokupu. Mekano su ušli u utakmicu igrači kluba iz Beograda, Ulm je od starta zaigrao snažnije u odbrani, kasnije se nemačkoj ekipi otvorilo i u napadu, pa je do kraja susreta održavao vođstvo, koje je u nekim momentima bilo i +19.

Dvejn Evans sa 23 poena i 11 skokova i Patrik Miler sa 20 poena su predvodili tim Ulma, 16 poena je dodao Džavonte Grin, dok je Ketin Rajnhard imao 11 poena.

Najbolji u timu Zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 21 poenom, dok je još dvocifren košgeterski učinak imao još samo Stratos Perperoglu sa deset poena. Mohamed Faje je sa 11 skokova i osam poena bio blizu dabl-dabla.

Zvezda i Monako imaju po četiri pobede i dva poraza na čelu grupe A. Upravo je francuska ekipa rival srpskoj u narednom kolu, koje se igra u Beogradu 14. novembra.

Loše je počela Crvena zvezda meč u Ulmu. Klub sa Malog Kalemegdana je krenu u grču i bez energije, pa je do prvih poena došao tek posle dva i po minuta, kada je pogodio Majk Cirbes za dva poena.

Ulm je počeo mnogo angažovanije, pa je brzo došao do 7:2, a zatim i 13:4. Dvejn Evans je ubacio šest poena za Ulm, dok je jedini raspoložen u timu Zvezde bio Ognjen Dobić, koji je postigao isto toliko poena na dva minuta pred kraj deonice (15:10).

Nemačka ekipa je lako probijala odbranu Beograđana, pa su Tompson i Miler (1/2 sa penala) povisili na 18:10. Najzad se upisao i Perperoglu prvom trojkom za Zvezdu na meču (18:13), od pet timskih pokušaja.

Nastavio je Evans sa odličnom igrom, pa je ubacio za tri na 24 sekunde do kraja četvrtine, dok je uzvratio Odžo dvojkom za 21:17 posle prvih deset minuta.

U drugoj deonici se igra Crvene zvezde nije popravila, a domaćin je i povećavao prednost. Ginter je pogodio prvo za dva, potom i tri poena, dok je Odžo bio siguran za 2+1. Ipak iz daljine je pogodio i Rajnhart za +9 (29:20).

Mnogo su problema imali crveno-beli i u odbrani i u napadu, pa su stigli čak do 11. izgubljene lopte, dok je Ulm predvođen Evansom došao do velikih 50:33. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme.

Zvezda je nešto bolje odigrala treću četvrtinu u Ulmu, koju je dobila sa 24:23. Ipak, Ulm je u ovom periodu imao i +19 dva puta (56:37, 64:45), dok je trener Milan Tomić pravio mnogo izmena i pokušavao da nađe dobitnu petorku.

To se nije desilo, a sve što je Zvezde uspela je da priđe na -14 (71:57), što je u tom momentu bio kakav takav priključak.

Aleksa Radanov je sa dva poena otvorio poslednju četvrtinu, odmah je odgovorio Fotu, a potom i Džavonte Grin iz teške pozicije. Grin je bio precizan i sa linije penala, dok je Faje uzvratio trojkom (79:64).

Stratos Perperoglu je za jeftin faul dobio petu ličnu grešku i meč je završio sa deset poena. Branko Lazić je stigao do svog četvrtog poena (79:66), a pošto je Filip Čović pogodio slobodna bacanja crveno-beli su uspeli da se približe na -12 (80:68), što je bila najmanja razlika posle dugo vremena.

Veoma slaba partija Zvezde je završena sa -15, koliko je iznosila razlika i u prvom meču dva kluba u Beogradu.

Izabranici trenera Milana Tomića dolaze u Baden-Viremberg kao favoriti, pošto su u dosadašnjem toku Evrokupa ostvarili četiri pobede i jedan poraz.

Crveno-beli su prvi na tabeli, dok Ulm zauzima peto mesto sa skorom od dve pobede i tri poraza, od kojih je prvi bio na startu u Beogradu protiv srpskog tima (88:73).

Ulm je u prošlom kolu Evrokupa savladao Brešu u dramatičnom meču (83:82), dok je u nemačkom šampionatu pobedio Bajrojt u gostima sa 88:79.

Crvena zvezda je pre nedelju dana u Evropi nadigrala Galatasaraj u Beogradu (87:57), dok je u subotu pobedila Cedevitu u ABA ligi sa 94:79.