Željko mu veruje: Gudurić presudio Radonjiću

Željko mu veruje: Gudurić presudio Radonjiću Izvor: Turkish Airlines EuroLeague
Marko Gudurić i Željko Obradović

Košarkaši Fenerbahčea u odličnom meču u Istanbulu pobedili su Bajern iz Minhena sa 88:84, a ključni igrač u timu Željka Obradovića bio je Marko Gudurić.

Srpski internacionalac je svih 10 poena (2/2 za dva, 2/3 za tri) postigao u drugoj četvrtini, od toga 8 u poslednjoj četvrtini, uključujući i trojku za 84:80 na minut i po pre kraja. Nekadašnji igrač Crvene zvezde je imao još 3 asistencije za 20 minuta.

Fenerbahče je zabeležio četvrti trijumf, dok su Bavarci upisali treći poraz.

U izjednačenom duelu domaći su maksimalnih 6 poena viška imali u finišu meča (86:80), a tim Dejana Radonjića, koji se sjajno spremio za duel sa vicešampionom Evrope, je sredinom treće četvrtine imao plus 5 (61:56).

Italijan Luiđi Datome je sa 19 poena (4/5 za tri) bio najefikasniji, Jan Veseli je postigao 16 (8/12 za dva). uz 5 skokova i 2 asistencije, Nikola Kalinić je upisao 11 poena (3/4 za dva, 1/3 za tri, 2/2 slobodna bacanja), uz po skok, asistenciju i ukradenu loptu za 30 minuta. Žofri Lovernj je dodao 10 poena (5/6 za dva).

U Radonjićevoj ekipi Devin Buker je zabeležio 15 poena, Vladimir Lučić 13 (5/9 za dva, 3/3 slobodna bacanja), uz 4 skoka za 26 minuta, Stefan Jović je imao 12 (3/7 za dva, 2/3 za tri), uz 3 skoka i 6 asistencija, dok je Nemanja Dangubić postigao 8 poena (1/1 za dva, 2/4 za tri), uz skok za 15 minuta.

Baskonija je na svom terenu protiv Darušafake zabeležila drugi trijumf u elitnom takmičenju - 82:56. Tim iz Baskije je do ključne prednosti došao u finišu prvog poluvremena i u trećem periodu.

Gosti su na 6:13 minuta do kraja druge četvrtine vodili sa 28:24, ali su postigli samo dva poena i Baskonija je serijom 14:2 najavila sjajan treći period koji je dobila sa 26:11.

U domaćoj ekipi desetorica igrača su se upisala u listu strelaca, a najbolji su bili Tornike Šengelija sa 13, Darun Hilard sa 12 i Vinsen Porie sa 10 poena i 10 skokova. Ajdin Penava za 3 minuta nije postigao koš.

Kod gostiju, koji su ostali na jednom trijumfu, po 12 poena su postigli Oguz Savaš i Majkl Erik.