Bajernova odbrana zadržala Baskoniju

Bajernova odbrana zadržala Baskoniju Izvor: Alexandra Beier/Bongarts/Getty Images
Dejan Radonjić

Košarkaši Bajerna pobedili su Baskoniju kod kuće 77:71 u četvrtom kolu Evrolige.

Za tim Dejana Radonjića to je drugi trijumf u elitnom takmičenju u sezoni i sa isto toliko poraza trenutno zauzima osmo mesto na tabeli.

Baskonija ima skor 1-3 i ona je 14.

Osim uvodnih trenutaka, Bavarci su vodili tokom čitavog meča u Audi domu. Sjajnom odbranom, kojom su spustili Špance na 11 poena u četvrtini, stekli su ubrzo dvocifrenu prednost (22:11).

Baskonija je uspela da se vrati sredinom druge deonice na minus 1, da bi domaći serijom 10:0 sa +11 otišli na poluvreme (43:32).

Od tog trenutka, Baskonija je najbliža povratku bila pred kraj treće četvrtine kad je prišla na 56:51, ali su domaći i na to imali odgovor i na kraju zasluženo slavili.

Najefikasniji kod pobedniak bio je Derik Vilijams sa 22 poena, uz tri skoka, Maodo Lo je dodao 15, a Nihad Đedović 14 poena. Stefan Jović je imao sedam poena, tri skoka i četiri asistencije, Vladimir Lučić je ubacio devet poena i dodao pet skokova, a Nemanja Dangubić je za 12 minuta upisao samo pet skokova i dve asistencije.

U redovima Baskonije, Vensan Poirije je bio najbolji sa 24 poena i 11 skokova, Tornike Šengelija je dodao 16 poena, a Met Džening 12.