EL: Vilbekin i horor četvrtina presudili Budućnosti!

Košarkaši Budućnosti poraženi su u dvorani "Morača" od Makabija iz Tel Aviva sa 78:68 i posle tri kola i dalje ne znaju za trijumf u elitnom klupskom takmičenju Evrope.

Podgoričani su tri četvrtine odigrali zaista dobro i uglavnom su bili u prednosti, međutim, neverovatan pad u poslednjoj deonici skupo je koštao ekipu Aleksandra Džikića.

'Ponos Izraela" je u odlučujućem periodu u jednom trenutku vodio sa 20:2, a domaći su u poslednjim trenucima stigli do 6 poena i tako izbegli da izjednače negativan rekord Evorlige.

Eipa Aleksandra Džikića je u prva dva kola poražena od Emporio Armanija i Darušafake, a u sledećem gostuje aktuelnom šampionu Evrope, madridskom Realu.

Sjajni Skoti Vilbekin je meč završio sa 28 poena (4/5 za dva, 6/11 za tri), 4 skoka i 5 asistencija. Majkl Rol je dodao 12, uz 4 asistencije, Tarik Blek 10, a Diandre Kejn i Aleks Tajus po 7 poena.

U poraženoj ekipi u kojoj nije bilo povređenog Nikole Ivanovića (u petak će dobiti rezultate magnetne rezonance), Edvin Džekson je upisao 13 poena (3/4 za tri), a Nemanja Gordić (5 asistencija) i Alen Omić (7 skokova) po 12.

Meč iz Podgorice uživo ste mogli da pratite i na sajtu Sport kluba.

Pogledajte sve REZULTATE i TABELU.

Tok utakmice:

Koti Klark je postigao prve poene na utakmica za vođstvo Budućnosti, ali je Makabi odgovorio preko Skotija Vilbekina i Majkla Rola (trojka) za 5:2 u 3. minutu. Domaća ekipa se muči u napadu, mnogo greši u uvodnim minutama...

Nešto bolji period igre igrači Džikićevoig tima su iskoristili i serijom 7:0 (pet poena Gordića) u 6. minutu imali su +4 - 9:5. Trener Makabija Neven Spahija je reagovao tajm autom.

Budućnostg je imala i 5 poena viška (14:9), ali je Skoti Vilbekin trojkom u 9. minutu izjednačio na 14:14. Bio je to njegov već deveti poen.

Podgoričani posle prve četvrtine vode sa 16:14.

Gosti su serijom 5:0 počeli drugu četvrtinu, ali je sa dve vezane troje odgovorio francuski bek Edvin Džekson (22:21), a novom mini serijom 5:0 Podgoričani su poenima Danila Nikolića u 15. minutu vodili sa 27:25.

Rezervista Suad Šehović je od 14. do 18. minuta postigao 9 poena (2/2 za tri, 3/3 slobodna bacanja) bez promašaja i bio je najzaslućniji što je njegova ekipa održavala do 5 poena prednosti.

Gde je stao Šehović nastavio je raspoloženi Džekson koji je vezao 5 poena za maksimalnih 39:32 u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Podgoričani na poluvremenu vode sa 41:34, uz 11 poena Džeksona (3/3 za tri) i 9 Šehovića (2/2 za tri).

Kao i u prvoj četvrtini, Budućnost je i treću počela nešto sporije,ali na njihovu sreću ni gosti nisu pogađali otvorene šuteve i u 24. minut je bio 47:43 za prvaka ABA lige.

Alen Omić je sa četiri vezana poena (51:46, 27. minut) podigao publiku na noge u "Morači". Ubrzo je Koti Klark pogodio trojku za najvećih 54:46 u 28. minutu. Nalet Podgoričana prekinuo je trojkom uz dodatno slobodno bacanje Vilbekin (54:50).

Neverovatni Vilbekin je i u sledećem napadu pogodio za tri i prednost Budućnosti sveo na minimalnih 54:53 (28. minut). Nalet gostiju prekinuo je Gordić trojkom - 57:53.

Džekson je pogodio u poslednjim trenucima trećeg perioda i Budućnost u poslednju četvrtinu ulazi sa 4 poena viška (62:58) i nema sumnje da nas očekuje uzbudljiva završnica.

Serija Makabija od 12:0 u poslednjoj četvrtini. Budućnost nije postigla koš četiri i po minuta i gosti iz Izraela vode sa 70:62. Posle pet i po minuta Budućnost je prekinula post - Omić je zakucao na asistenciju Gordića.

Sjajno igra Makabi u poslednjoj četvrtini - serijom 18:2 ekipa Nevena Spahije je u 39. minutu prvi put došla do dvocifrene prednosti - 76:64.

Makabi je u Podgorici zabeležio prvu pobedu u Evroligi - 78:68, dok je crnogorski predstavnik i dalje bez trijumfa.