Budućnost porazom otvorila sezonu u Evroligi

Budućnost porazom otvorila sezonu u Evroligi Izvor: Svetozar Janičić

Košarkaši Budućnosti poraženi su u prvom meču Evrolige na svom parketu od Armanija 82:71.

Košarkaši Budućnosti su se u Evroligu vratili nakon 15 godina, a sezonu su otvorili porazom od Armanija u Morači 82:71.

Sem minimalnog vođstva domaćina početkom prve četvrtine (7:4), sve vreme je utakmicu rezultatski kontrolisao Armani. Uspevala je Budućnost u pojedinim periodima da dođe veoma blizu izjednačenju, ali se Armani u svakoj sličnoj situaciji dobrom odbranom ponovo vraćao na sigurno rezultatsko "rastojanje".

Na oko dva minuta do kraja meča Podgoričani su uspeli da priđu na samo tri poena zaostatka, ali su usledila dva propuštena napada i Armani se vratio na +7 (78:71).

Armani je imao sjajan šut tokom celog meča, a najefikasniji je bio Vladimir Micov sa 15 poena. Micov je dodao i tri skoka i dve asistencije. Sa 14 poena pratio ga je Nemanja Nedović koji je imao i po pet skokova i asistencija. Majk Džejms je meč završio sa 13 poena, 12 je imao Mindaugas Kuzminskas, a jedan manje Arturas Gudaitis.

U timu Budućnosti najefikasniji je bio Erl Klark sa 22 poena, pet skokova i jednom asistencijom. Edvin Džekson je zabeležio 12 poena, a po 11 su dodali Nikola Ivanović i Alen Omić.

U narednom kolu Budućnost gostuje Darušafaki u utorak. Taj i sve ostale mečeve Evrolige pratite ekskluzivno na kanalima Sport Kluba.

Četvrta četvrtina

Drži Armani konstantno prednost, ali na dva i po minuta do kraja Budućnost je uspelda da dođe na -3 (74:71). Ipak, dva propuštena napada za domaćina i jedan siguran za goste opet vraćaju Armani na +5.

Treća četvrtina

Košarkaši Budućnosti i dalje su podređeni u ovom meču, ali uspeli su da smanje zaostatak za rivalom na šest poena pred odlučujućih deset minuta meča.

Druga četvrtina

Podrška sa tribina ne izostaje. U Podgorici je i veliki broj poznatih lica, tu su i nekadašnji košarkaši Budućnosti koji su na poziv kluba došli da podrže svoje naslednike u plavom dresu.

42:31 je na poluvremenu. Uspevala je Budućnost sve do minut pred kraj druge četvrtine da drži minus od četiri poena, ali se Armani ponovo rezultatski "odlepio" i sa istom prednošću kao nakon deset minuta odlazi i na ovaj duži odmor.

Prva četvrtina

Uvodnih nekoliko minuta pripalo je Armaniju koji je poveo sa 4:0, ali nakon što je Alen Omić sa linije za slobodna bacanja postigao prve poene za Budućnost, njegov tim je uskoro došao i do prvog vođstva na ovom meču, mini serijom 5:0.

U nastavku je bolji rival bila gostujuća ekipa koja je napravila značajnu prednost i nakon 10 minuta igre vodila sa 22:11.