Zvezda na pobedu do četvrte uzastopne titule

Zvezda na pobedu do četvrte uzastopne titule Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP u Železniku sa 68:62 u drugoj utakmici finala plej-ofa Superlige Srbije i do osvajanja četvrte uzastopne titule deli ih još jedan trijumf. Crveno-beli će prvu meč loptu imati u ponedeljak u 19 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Crveno-beli su posle velike borbe slavili u prvoj utakmici, a "panteri" su jak otpor favorizovanom rivalu pružili i u svoojoj dvorani međutim nisu uspeli da prekinu niz poraza od aktuelnog prvaka.

Zvezda je u seriji od 19 uzastopnih trijumfa protiv "pantera", koji su poslednji pobedu zabeležili u maju 2011.

FMP je sjajno počeo utakmicu i posle prve četvrtine imao je 10 poena viška (20:10), ali su gosti već do poluvremena preokrenuli rezultat i u nastavku utakmice održavali prednost koja je u nekoliko navrata bila i dvocifrena.

"Panteri" su u poslednjoj deonici zapretili, stigli su na 3 poena minusa, međutim, iskustvo i kvalitet na kraju su presudili.

Džejms Feldin je sa 24 poena bio najefikasniji, Alen Omić je postigao 15, uz 7 skokova, dok su po 7 poena zabeležili Branko Lazić, Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac. Filip Čović je imao 2 poena, 7 skokova i 9 asistencija.

Kod domaćih Dragan Apić je upisao 14 poena i 8 skokova, Nemanja Nenadić je postigao 12, a Boriša Simanić 11, uz 11 skokova i 3 asistencije.

Meč iz Železnika mogli ste da pratite na Sport klubu.

Tok utakmice:

Na polovini prvog perioda FMP je nakon poena bivšeg košarkaša Zvezde Boriše Simanića poveo sa 10:8.

Nakon što je Marko Jeremić pogodio slobodno bacanje za FMP, tim iz Železnika poveo je sa 20:10 na kraju prvog kvartala.

Ipak, u drugom periodu branilac titule zaigrao je bolje i poenima Alena Omića, Ognjena Dobrića i Džejmsa Feldina došao do razlike od jednog poseda.

Do kraja poluvremena tim sa Malog Kalemegdana stigao je i do prednosti, a posle trojke Feldina poveli su sa 39:34, što je i bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Kako je vreme prolazilo gosti sa Kalemegdana bili su sve bolji, a "panteri" su srljali iz greške u grešku. Crveno-beli su serijom 11:0 otišli na maksimalnih 50:38 u 27. minutu, a interesantno je da su domaći u ovom delu meča postigli svega 4 poena.

FMP se serijom 5:0 vratio na 50:43, ali je Dobrić sjajnim zakucavanjem "primirio" ekipu Vladimira Jovanovića.

"Panteri" su do kraja ovog perioda uspeli da zadrže priključak za aktuelnim prvakom - 50:57.

Domaća ekipa je poslednju četvrtinu počela serijom 4:0 i crveno-belima se približila na 57:53 (32. minut). Do ovog trenutka FMP je trojke šutirao 2/17 i čak 17 izgubljenih lopti.

Zvezda skoro četiri minuta nije postigla koš u poslednjoj deonici, a post je prekinuo Omić poenima iz kontre posle (ne)regularne blokade Simanića (59:54).

Stefan Pot je u 35. minutu napustio teren zbog povrede noge.

Dobrić je pogodio trojku za 65:59, a istom merom u sledećem napadu uzvratio je Nenadić na nešto više od tri minuta pre kraja meča.

Iskusnija i kvalitetnija ekipa sa Kalemegdana je u završnici sigurno održavala prednost, ali i koristila sve propuste talentovanog domaćeg tima.

Meč je završen rezultatom 68:62, a treći duel je u ponedeljak.