Briljantan Jokić, neverovatan meč i pobeda Denvera!

Briljantan Jokić, neverovatan meč i pobeda Denvera! Izvor: Jonathan Daniel, Getty Images Sport

Košarkaši Denvera u neverovatnom meču u Koloradu pobedili su Milvoki posle produžetka sa 128:125 i ostali u trci za plasman u plej-of pet utakmica pre kraja regularnog dela NBA sezone.

Sjajnu partiju u domaćem timu pružio je Nikola Jokić koji je pogađao u ključnim trenucima i sa 35 poena (14/24 iz igre, 2/5 za tri, 5/5 slobodna bacanja), 13 skokova, 5 asistencija, 3 blokade i 4 izgubljene lopte za 44 minuta još jednom je bio ključan igrač u izuzetno važnom trijumfu svog tima.

Srbin je odradio još jedan važan posao - bio je direktan krivac za isključenje Janisa Adetokumba na nešto manje od četiri minuta pre kraja kod rezultata 107:98. Arbitri su grčkom asu dosudili faul u napadu posle duela sa Jokićem, usledila je burna reakcija i potom put u svlačionicu.

Milvoki je 2:08 minuta pre kraja meča vodio sa 111:103, ali je Denver u spektakularnoj završnici serijom 8:0 obezbedio produžetak. Poslednja tri poena postigao je Džamal Mari 2.8 sekundi pre kraja i to nakon što su sudije posle odgledanog snimka dosudile ličnu grešku Džejsonu Teriju.

Baksi su čak uspeli i da izgube loptu, a Jokićev pokušaj za tri poena u poslednjim trenucima nije bio precizan.

Denver je u ekstra vremenu bio bolji tim, a posle trojke Jokića minut i 48 sekundi pre kraja produžetka za 121:114 navijači ekipe iz Kolorada već su počeli da slave. Ipak, Milvoki je preko Džabarija Parkera i Erika Bledsoa 7.8 sekundi pre kraja uspeo da smanji na 126:125, a Malik Bisli je sa penala overio trijumf Nagetsa.

Koliko je duel u "Pepsi Centru" bio čudan potvrđuje i podatak da su sve četiri četvrtine završene sa dvocifrenom prednošću jedne od ekipa. Denver je tako drugi period dobio sa 41:20, a treći izgubio sa 38:16!

Nagetsi su drugi meč uzastopno dobili posle produžetka i sa učinkom 42-35 deveti su na Zapadu sa trijumfom manje od Nju Orleansa, koji je izgubio od Oklahome.

Pored Jokića u domaćoj ekipi istakli su se Mari sa 27 poena i 7 asistencija i Pol Milsap sa 26 poena, 13 skokova i 5 asistencija. Kod Baksa je najbolji bio Džabari Parker sa 35 poena (5/8 za tri) i 10 skokova, Bledsou je dodao 31 i 6 asistencija, dok je Janis Adetokumbo zabeležio 18 poena, 12 skokova i 6 uspešnih dodavanja.

Golden Stejtu je jedna dobra četvrtina bila dovoljna da slomi otpor Feniksa i slavi sa 117:107.

Gosti iz Arizone su u drugom periodu imali 14 poena viška, međutim, Voriorsi u trećoj četvrtini ne samo da su nadoknadili minus već su u jednom trenutku vodili sa 90:73.

Ekipa Stiva Kera je do maksimalnih +21 došla u uvodnim minutama poslednjeg dela meča, tako da je trener domaćih mogao malo da odmori igrače koji su podneli najveći teret.

Kevin Durent je bio najefikasniji sa 29 poena (12/19 iz igre), uz 11 skokova i 8 asistencija, Klej Tompson je postigao 23, Kvin Kuk 19, a Drejmond Grin 13 poena, uz 112 asistencija. U poraženoj ekipi po 22 poena upisali su Džoš Džekson i Markiz Kris.

Portland je bez mnogo poteškoća savladao Memfis sa 113:98 i na korak se približio osvajanju trećem mesta na Zapadu pred plej-of.

U četvrom trijumfu u poslednjih pet mečeva Demijal Lilard je postigao 27 poena, uz 8 asistencija, Si Dž Mekalum je upisao 20, takođe uz 9 uspešnih dodavanja, dok je Jusuf Nurkić utakmicu završio sa 10 koševa (4/10 za dva, 2/2 slobodna bacanja), 8 skokova i po jednom asistencijom i blokadom za 23 minuta.

U poraženom timu Dilon Bruks je zabeležio 28 poena, Vejn Delden 17, a Ben Meklimor 13.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELE.