Debakl Minesote, osveta Rubija, Bjelica slab

Debakl Minesote, osveta Rubija, Bjelica slab Izvor: Rob Carr, Getty Images Sport

Košarkaši Jute deklasirali su Minesotu sa 121:97 i od tima iz Mineapolisa preuzeli šesto mesto na tabeli Zapadne konferencije najjače lige na svetu.

"Vukovi" su posle dve vezane pobede neprijatno iznenadili svoje navijače i samo 15 minuta bili su ravnopravan protivnik razigranim "džezerima".

Gosti iz Solt Lejk Sitija su sredinom druge četvrtine prvi put došli do dvocifrene prednosti (41:30) i najavili odlično veče u Mineapolisu.

"Džezeri" su sigurnom igrom, uz odličan procenat šuta iz igre od 60.5 odsto (46/76) lako održavali prednost i u poslednjem periodu dokrajčili domaći tim.

Nekadašnji igrač "vukova" Riki Rubio predvodio je Jutu sa 23 poena (5/6 za tri), 7 skokova i 3 asistencije, Donovan Mičel je postigao 21, a Derik Fejvors 16 poena.

Minesota je trećim porazom u poslednjih pet mečeva umanjila šanse da se izbori za prednost domaćeg terena u prvoj rundi plej-ofa, a u nikad uzbudljivijoj trci za mesto u doigravanju na Zapadu imaju tri trijumfa više od Denvera koji je van plej-of zone.

U poraženom timu Endrju Vigins je bio najefikasniji sa 23 poena (10/22 iz igre), Karl Entoni Tauns je postigao 20, a Nemanja Bjelica 7 poena (2/7 iz igre, 1/3 za tri, 2/2 slobodna bacanja), uz 5 skokova, asistenciju, 2 ukradene i jednu izgubljenu loptu za 26 minuta.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELE.