Karijeva Barsa u NBA stilu - brojala do 107 u Istanbulu

Karijeva Barsa u NBA stilu - brojala do 107 u Istanbulu Izvor: Alexander Hassenstein, Getty Images
Svetislav Pešić

Košarkaši Barselone ubedljivo su savladali Anadolu Efes u Istanbulu, u okviru 29. kola Evrolige, rezultatom 107:83.

Duel dve poslednjeplasirane ekipe u takmičenju bio je neizvestan samo u prvih 10 minuta. U drugoj deonici ekipa Svetislava Pešića je dodala gas, otišla na dvocifrenu prednost, a posle serije 8:0 u finišu, ona je iznosila i plus 22.

U nastavku, Katalonci nisu dozvoljavali domaćima da spuste zaostatak, naprotiv, u poslednjoj četvrtini su serijom 13:0 otišli i na plus 30. Ubrzo je bilo i maksimalnih 103:71, tada je pretio pravi kolaps Efesu, ali su gosti u finišu spustili ritam, što je Anadolu iskoristio i koliko-toliko ublažio poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Tomas Ertel sa 20 poena, uz devet asistencija, Klaver je dodao 16, Tomić jedan manje, dok je Ribas meč završio sa 12 poena.

Kod Anadolua, Motum je bio najbolji sa 19 poena, Vims je ubacio 17, a po 10 su imali Mekolum i Simon, koji je imao i sedam asistencija.

Posle te pobede, Barsa ima skor 10-19 i sada je 14. na tabeli, sa druge strane, Efes je poslednji sa 6-23.