ABA: Cedevita serijom 22:0 slomila Budućnost

Košarkaši Cedevite pobedili su Budućnost sa 82:75. Izjednačili su rezultat u polufinalnoj seriji i izborili odlučujuću treću utakmicu koja će se igrati u Podgorici 1. aprila.

Vil Čeri Izvor: ABA League, Photo: Budućnost VOLI
Vil Čeri

Budućnost je dobro otvorila meč. Cedevita jeste povela sa 5:1, ali su puleni Aleksandra Džikića jako dobrom igrom u odbrani, u režiji Dolmana i Gibsona u napadu pobegli na 17:10. U tom trenutku šampion Crne Gore je potpuno stao. Do kraja prve deonice nije postigao ni jedan poen, a Cedevita to kaznila i serijom 13:0 na mini odmor otišla sa 23:17.

Ništa se kada je igra Budućnosti u pitanju nije promenilo u drugoj deonici. Koš kao da je bio začaran za Podgoričane, a Zagrepčani brzim poenima iz tranzicije za tili čas stigli do velikih 32:17. Seriju Cedevite od 22:0, koju su kreirali fenomenalni Nikols, Krušlin i Čeri, prekinuo je Ivanović.

Do kraja prvog poluvremena Budućnost koja je bila saterana u konopce, pokušavala je da se izvuče i smanji deficit. Uspela je u samoj završnici da smanji na minus osam, ali je Čeri trojkom sa zvukom sirene doneo Cedeviti plus 11 na kraju prvog poluvremena – 44:33.

Trojka Čerija kao da je psihološki slomila Budućnost, a dala krila Cedeviti. Izabranici Aleksandra Džikića su za četiri minuta igre u trećem kvartalu postigli samo dva poena, šampion Hrvatske je pobegao na 53:35 i bilo je jasno da je potrebno da se desi čudo pa da odluka o tome ko će u finale ne bude doneta u odlučujućem trećem meču u Podgorici.

Čudo se u sportu dešavaju, ali ne tako često. Budućnost je pokušavala i pretila. U jednom trenutku svela deficit na pet poena 75:70, ali je Cedevita ipak stigla do pobede. Rezultat u seriji je 1-1. Odlučujuća treća utakmica se igra u glavnom gradu Crne Gore 1. aprila.

Najefikasniji u timu Cedevite bili su Nikols sa 25, Krušlin sa 13, Ukić i Čeri sa po 10 poena. Kod Budućnosti bolji od ostalih bili su Gibson sa 20, Ivanović sa 16, Gordić i Lendri sa po 12 poena.