Rekord Hjustona, Kapela zasenio i Hardena

Rekord Hjustona, Kapela zasenio i Hardena Izvor: Tom Pennington, Getty Images Sport

Košarkaši Hjustona osmim uzastopnim trijumfom, odnosno 25. u poslednjih 26 utakmica, još jedan korak su se približili definitivnoj overi prvog mesta pred plej-of. Ovim 59. trijumfom u sezoni Rakete su postavile novi rekord franšize.

Hjuston je na svom terenu savladao Nju Orleans sa 114:91 i prekinuo seriju gostiju od četiri uzastopna trijumfa.

Očekivao se mnogo neizvesniji meč, međutim, ekipa iz Teksasa je već u prvoj četvrtini stigla do 17 poena prednosi, a na poluvreme je otišla sa ogromnih 64:37.

Džejms Harden je ponovo bio najefikasniji sa 27 poena (11/24 iz igre, 3/11 za tri), 6 skokova i 8 asistencija, ali i 9 izgubljenih lopti, Klint Kapela je upisao 18 poena (9/12 iz igre), 16 skokova i 6 blokada, dok je Erik grin meč završio sa 19 poena. Kris Pol zbog povrede nije bio u timu.

Gosti su pored odavno odustnog Demarkusa Kazinsa bili oslabljeni neigranjem Nikole Mirotića i Ražona Ronda, a očekivano najzapaženiji je bio Entoni Dejvis sa 25 poena, 8 skokova i 4 blokade. Darijus Miler je postigao 11, a Džru Holidej 10 poena.

Los Anđeles Lejkersi su u Memfisu pobedili Grizlise sa 100:93 i prekinuli seriju od četiri poraza.

Domaći su u prvoj četvrtini imali 16 poena viška i prednost su održavali do uvodnih minuta poslednje četvrtine kada su Lejkersi serijom 11:2 preokrenuli (84:79) i u uzbudljivom finišu Memfisu naneli četvrti vezani poraz.

U gostujućem timu nije bilo Ajzee Tomasa i Brendona Ingrama, a prednjačili su Kajl Kuzma sa 25 poena i 10 skokova i Džulijus Rendl sa 20 koševa i 11 uhvaćenih lopti. Zapažen učinak imao je i Lonzo Bol sa 12 poena, 8 skokova i 10 asistencija.

Endrju Herison je sa 20 poena i 9 asistencija bio najzapaženiji u Memfisu, Mark Gasol je upisao 18 poena, a Džamajkl Grin 17 koševa i 16 skokova.

Šarlot je u Teksasu uspeo da pobedi Dalas sa 102:98 iako su Mavsi u poslednjoj četvrtini uspeli da se vrate posle minusa od 11 poena, ali ne i da zadaju odlučujući udarac gostima.

Treći uzastopnim uzastopnim trijumfom Honetsi su ostali u trci za plej-of, a pobedu je overio Marvin Vilijams sa penala 4.6 sekune pre kraja.

Kemba Voker je postigao 24 poena, Dvajt Hauard je dominirao sa 18 poena i 23 skoka, dok je Džeremi Lemb imao 14 poena. Denis Smit Junior je zabeležio 21 poena, uz 5 skokova i 6 asistencija za Dalas, Herison Barns je dodao 18, a Jogi Farel 16.

Filadelfija je pobedom protiv Minesote nastavila trku sa Klivlendom za treće mesto na Istoku, a sjajni su bili Ben Simons i Dario Šarić, dok se Nemanja Bjelica nije proslavio. Zapaženi su bili Nikola Vučević i Mario Hezonja u trijumfu Orlanda.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELE.