ABA: "Stotka" Zvezde za kraj, Enis 7/7 za tri

ABA: "Stotka" Zvezde za kraj, Enis 7/7 za tri Izvor: KK Crvena zvezda
Dilan Enis

Košarkaši Crvene zvezde slavili su protiv Cibone u poslednjem kolu ABA lige sa ubedljivih 107:69 i na taj način uspešno završili ligaški deo regionalnog šampionata.

Tim Dušana Alimpijevića je već posle prve deonice uspeo da stigne do dvocifrene prednosti (24:14), a gosti iz Zagreba uspeli su da pariraju aktuelnom šampionu samo tokom druge četvrtine.

Ipak, to nije bilo dovoljno jer je "raspucana" Zvezda u trećem i četvrtom periodu potpuno preuzela kontrolu nad utakmicom i bez mnogo problema na uspešan način stavila tačku na ligaški deo ABA lige.

Najbolji u trijumfu akutelnog šampiona regiona bio je Dilan Enis sa 21 poenom (7/7 za tri), uz pet asistencija i tri skoka.

Pratio ga je Ognjen Dobrić sa 18 postignutih poena, uz po dva skoka i proigravanja.

Istakao se i Matijas Lesor koji je dodao 16 poena.

U redovima Cibone najbolji je bio Karlo Uljarević sa 13 poena, tri asistencije i jednim skokom. Bošnjak je ubacio 12, a istakao se i Novačić koji je dodao 11 poena.

Zvezda je još u prošlom kolu protiv Igokee "overila" prvo mesto i prednost domaćeg terena.

Cibona je ligaški deo regionalnog prvenstva završila na 11. mestu, a tim sa Malog Kalemegdana joj je naneo 15. poraz.

Tok meča možete pratiti ovde

Lazić i Davidovac ubacili su dve trojke u meču sporog tempa i sa mnogo promašaja, četiri poena dao je i Bjelica, pa su crveno-beli vodili 11:6 posle pet minuta.

Dolazili su domaći do lakih poena na obruču, usledila su dva uzastopna koša Lesora za +9, pogađali su i Dobrić i Ročesti, a na kraju prvog perioda bilo je 24:14 posle koša Omića.

U drugom periodu razgoropadio se Dilan Enis, koji je za četiri minuta postigao četiri trojke, bez promašaja, i bio je najzaslužniji za to što je Alimpijevićev tim stvorio 19 poena viška (40:21).

Posle polaganja Feldina bilo je 42:23, ali Cibona je imala odgovor - serijom 10:0, u kojoj je Novačić ubacio dve trojke, gosti su naterali trenera Zvezde da zatraži tajm aut na dva minuta do kraja poluvremena.

Spustili su se Cibosi i na minus osam trojkom Uljarevića iz teške pozicije, ali je potom Bjelica poentirao uz faul, da bi Ročesti polovičnim učinkom sa penala odveo domaće na +12 (48:36) posle dvadeset minuta igre.

Izvor: KK Crvena zvezda

Crvena zvezda je i na startu treće deonice bila dominantnija, a početak trće četvrtine obeležila je trojka Feldina, brzi poena Lesora, a zatim i trojka Branka Lazića za prvo vođstvo crveno-belih preko 20 poena (65:43).

Sa druge strane, Cibonu je u životu držao Ljubičić, ali to nije bilo dovoljno da gosti iz Zagreba ozbiljnije ugroze aktuelnog šampiona regiona.

Zvezda je do kraja treće četvrtine potpuno preuzela kontrolu nad utakmicom. Pogađali su još i Feldin, Omić i Dobrić, pa je tim sa Malog Kalemegdana posle pola časa igre imala čak 29 poena prednosti 82:53.

I u poslednjoj deonici je nastavljeno sjajno šutersko veče crvneo-belih. Enis je još jednom pogodio trojku i tako kompletirao odličan učinak (5/5) sa linije 6,75.

Četiri minuta pre kraja utakmice u dvorani "Aleksandar Nikolić" Crvena zvezda stigla je do velikih 34 poena prednosti.

Raspoloženi Dilan Enis je još dvema trojkama u nastavku upotpunio svoj stopostotni učinak sa linije za tri poena (7/7).