Zvezda u neizvesnoj završnici savladala Unikahu

Zvezda u neizvesnoj završnici savladala Unikahu Izvor: KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Unikahu u neizvesnom meču 24. kola Evrolige rezultatom 80:76, u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Posle te pobede crveno-beli su se izjednačili sa španskim timom na 10. mestu na tabeli sa 10 pobeda i 14 poraza.

Pobeda nad ekipom iz Malage došla je u pravom trenutku za ekipu Dušana Alimpijevića, posle loših dešavanja u poslednje vreme. Crveno-beli su kontrolisali igru gotovo tokom čitavog meča, a ključni trenuci viđeni su na kraju prvog i početku drugog poluvremena. Tad je Zvezda napravila seriju 9:0 i otišla na dvocifrenu razliku (47:37).

Tu prednost je Alimpijevićeva ekipa držala u nastavku deonice, ali je usledio pad na startu poslednje četvrtine. Tad je Unikaha uhvatila priključak i uvela meč u neizvesnu završnicu.Ipak, crveno-beli su bili dovoljno koncentrisani u završnici i posle pogođenih penala Ročestija i Davidovca došli do pobede.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Ročesti sa 21 poenom (3/4 za tri), uz četiri asistencije. Bjelica je dodao 13, Feldin 11, a Lazić 10.

U redovima Unikahe, najefikasniji su bili Dragan Milosavljević i Džef Bruks sa po 12 poena. Srpski bek je imao i pet skokova. Mekolum je ubacio devet, a Augustin osam, uz devet uhvaćenih lopti.

U narednom kolu, beogradski klub gostuje Barseloni, dok će Unikaha dočekati CSKA.

Pogledajte rezultate i tabelu Evrolige.

Duel iz hale "Aleksandar Nikolić" mogli ste da pratite uživo uzSport Klub.

TOK MEČA

Za Zvezdu u startnoj petorci igraju Ročesti, Lazić, Feldin, Bjelica i Lesor. Kod Unikahe nastupaju Dias, Salin, Milosavljević, Bruks i Agustin.

Domaći su dobro otvorili meč, poenima Lesora i trojkom Ročestija poveli 5:0, međutim, usledio je brzi ogvorod tima iz Malage, koji je na krilima Milosavljevića napravio seriju 6:0. Ročesti je ubrzo ubacio još jednu trojku, isto je učinio i Lazić, pa su crveno-beli otišli na 11:6.

Problem za Zvezdu na startu meča su i dve lične greške Lesora, umesto njega u igru je ušao Pero Antić, koji će posle duže vremena odigrati evroligaški meč.

Nova serija Unikahe, Milosavljević je očigledno izuzetno motivisan da prikaže dobru igru u Beogradu, pa je od 13 poena svog tima on ubacio osam.

Do kraja četvrtine viđena je ujednačena borba, Zvezda je nastavila sa dobrim šutem za tri poena (5/9), a posle poena Enisa u poslednjoj sekundi rezultat je 24:24.

Na startu druge četvrtine, Alimpijević je zbog prigovora sudiji dobio tehničku ličnu, ali je Unikaha iz toga izašla sa samo jedinim poenom sa slobodnih bacanja.

Ročesti je prvi dvocifreni košarkaš na meču, u finišu druge deonice on je ubacio treću trojku iz četiri pokušaja i doveo Zvezdu u vođstvo 33:32. Posle zakucavanja Lazića i novih poena Ročestija, crveno-beli su otišli na plus 5, ali je do kraja tim iz Malage uspeo preko Augustina i Salina sa penala uspeo da smanji i u treću deonicu uđe sa minus 3 - 40:37.

Sjajan početak drugog poluvremena za Zvezdu, koja je serijom 7:0 otišla na prvu dvocifrenu prednost (47:37). Ročesti je ubacio još jednu trojku i došao do 17 poena.

U nastavku su gosti uspeli da smanje na 54:50, ali su Feldin trojkom i Bjelica polaganjem na minut i po do kraja deonice odbili njihov nalet i vratili Zvezdu na plus 9. Krilni centar je prikazao sjajnu igru u trećoj deonici i ubacio osam poena.

Poput finiša prve deonice, Enis je ponovo preuzeo odgovornost u poslednjem napadu i treće i teškim polaganjem uveo crveno-bele sa plus 10 u poslednjih 10 minuta - 62:52.

Unikaha je za samo dva minuta u poslednjoj četvrtini uspela da prepolovi zaostatak, a dodatan problem za Zvezdu je što je već u tim trenucima ispunila bonus, pa će do kraja meča svaki faul omogućiti gostima priliku da preko slobodnih bacanja dođu do poena.

Domaći su se mučili i skoro tri i po minuta bili bez poena, Unikaha je prišla na minus 5, ali je onda Bjelica prekinuo tu seriju trojkom i vratio crveno-bele na plus 8.

Ipak, ekipa iz Španije je preko Vačinskog i Mekaluma došla na samo 65:62 i uvela meč u pravu neizvesnost na pet minuta do kraja.

Veliki problem za Zvezdu je povreda Bjelice na četiri minuta do kraja. Iskusni košarkaš bio je jedan od najboljih u redovima domaće ekipe do tog trenutka. Ipak, Bjelica se ubrzo vratio na parket i sjajnom asistencijom ka Davidovcu pokazao koliko znači crveno-belima - 74:68.

U finišu se igralo poen za poenom, da bi na 50 sekundi do kraja Bjelica odveo Zvezdu na plus 6. U naredna dva napada, gosti su poentirali preko Mekoluma i Bruksa i smanjili na 76:74. Usledila je penal završnica iz koje su domaći izašli kao pobednici.