Fener rešio Gazijentep, Gudurić 14 poena

Fener rešio Gazijentep, Gudurić 14 poena Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Gazijentep na gostovanju rezultatom 95:90, u okviru 18. kola turske Superlige.

Tim trijumfom, ekipa Željka Obradovića se vratila na lidersku poziciju na tabeli uz jednak skor (15-3) kao i Tofaš, koji je nešto ranije slavio protiv Bešiktaša.

Sa druge strane, Gazijentep, kojem je ovo šesti uzastopni poraz, ostao je na poslednjoj poziciji sa 3-15.

Gosti iz Istanbula su od kraja poluvremena bili u prednosti, ona je u nekoliko navrata u trećoj deonici iznosila plus 10, ali su se domaći na startu poslednjih 10 minuta vratili na minus 1.
Ipak, u nastavku je Fener zaigrao bolje, napravio seriju 11:1 i otišao na 77:66, posle čega je rutinski priveo meč kraju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Jan Veseli sa 18 poena i pet skokova, a njega je pratio srpski bek Marko Gudurić sa 14 poena (4/6 iz igre, 2/4 za tri), tri skoka i tri asistencije.

Kod Gazijentepa je najbolji bio Armand sa 20 poena i šest asistencija, dok je Patrik Miler, bivši plej Partizana zabeležio 18.