Poraz Pistonsa, Bobi 7+6, ubedljivi Hornetsi

Poraz Pistonsa, Bobi 7+6, ubedljivi Hornetsi Izvor: Gregory Shamus, Getty Images Sport

Košarkaši Toronto Reptorsa slavili su u neizvesnoj završnici kod kuće protiv Detrotit Pistonsa rezultatom 96:91.

Iako su domaći bili u vođstvo tokom većeg dela meča (u jednom trenutku su imali i plus 14) gosti iz Detroita su se vratili i u uvodnim minutima poslednje deonice poveli. Ipak, Toronto je uspeo da vrati prednost na svoju stranu, serijom 12:2 pobegne na bezbednih plus 9 i privede meč kraju.

Poslovično dobri kod Reptorsa bili su Derozan, Lauri i Valančunas. Derozan je meč završio sa 17 poena, koliko je imao i litvanski centar, uz 16 skokova, dok je Lauri dao poen više. Ipak, najefikasniji u pobedničkom timu bio je Majls sa 21 poenom, devet skokova i pet asistencija.

U redovima Pistonsa, Andre Dramond je ostvario dabl-dabl (25p, 17sk), Bredli je ubacio 19 poena, a Heris 12. Srpski cenar Boban Marjanović je dobio šansu i za 10 minuta na parketu imao sedam poena, šest skokova i jednu blokadu.

Toronto je drugi na Istoku sa 30:13, dok je Detroit osmi sa 22-21.

Šarlot Hornetsi su ubedljivo savladali Vašington Vizardse rezultatom 133:109, nanevši im tako drugi uzastopni poraz.

Najzaslužniji za trijumf Šarlota bili su Dvajt Hauard sa 18 poena i 15 skokova, Majkl Kid-Gilhrist sa 21 poenom i Kemba Voker sa 19 poena i sedam asistencija. Pored njih, dvocifren je bio i dvojac sa klupe - Džeremi Lemb je dodao 16 poena, a Frenk Kaminski 14. Marvin Vilijams meč je završio sa 12 poena.

Kod Vizardsa, najefikasniji je bio Bredli Bil sa 26 poena, Majk Skot je ubacio 18, Keli Ubre 16, a Džon Vol je uz 12 poena imao i devet asistencija.

Razlog poraza Čarobnjaka može se naći i u potpunosti odsečenom Marćinu Gortatu, koji nije uspeo da se upiše u strelce.

Hornetsi sada imaju 18 pobeda i 25 poraza i 11. su na Istoku, dok je Vašington peti sa 25-20.

San Antonio Spursi su u slavili u Bruklinu protiv Netsa 100:95. Iako rezultat to ne govori, gosti iz Teksasa su bez mnogo muke došli do trijumfa, pošto su od druge četvrtine praktično sv vreme bili u vođstvu. Ono je u trećoj deonici iznosili i maksimalnih plus 17 (67:50). Bruklin je u finišu uspeo da se približi, ali domaći igrači nisu imali nikakvih šansi za preokret.

Oldridž je vodio Spurse do trijumfa sa 34 poena i osam skokova, Peti Mils je sa klupe dodao 25 poena, a Pau Gasol je uz 13 poena imao i 12 skokova i sedam asistencija.
Kod Netsa, Kreb je bio najefikasniji sa 20 poena i osam skokova, Heris je ubacio 18, a Kerol 11, uz 10 skokova.

Spursi su sada treći na Zapadu sa 30-16, dok je Bruklin 13. u suprotnoj konferenciji sa 16-29.