Goran Dragić bolji od Bojana Bogdanovića

Goran Dragić bolji od Bojana Bogdanovića Izvor: Getty images/Ronald Martinez
NBA lopta

U prvim završenim mečevima u NBA u noći između srede i četvrtka slavili su Dalas, Majami, Juta i Detroit. Svi kao gosti.

Izvor: Mike Ehrmann, Getty Images Sport

Juta se sa gostovanja Vašingtonu vraća sa pobedom 107:104. Domaćin je bolje otvorio meč, imao sedam poena u plusu nakon prve četvrtine i četiri na poluvremenu, ali je Juta u trećoj deonici bila sjajna i postigla 37 poena čime je stekla prednost, ali smo ipak videli rezultatsku klackalicu u zavrpnicu i tesnu pobedu Džeza.

Riki Rubio je prednjačio na šutu u Juti i meč je završio sa 21 poenom, a po 16 su dodali Džo Džonson i Epke Judo kome je jedanskok falio za dabl - dabl. Vašingtonu nije mnogo pomogao dabl - dabl Džona Vola koji je uz 35 poena zabeležio i 11 asistencija i šest skokova. Bredli Bil je dodao 23 poena, pet skokova i sedam asistencija.

Dalas je slavio na gostovanju Šarlotu 115:111. Hornesti su nešto bolje otvorili meč, ali su Maveriksi u drugoj četvrtini preuzeli vođstvo koje su samo na kratko izgubili početkom četvrte deonice, ali su se lako vratili u kolosek i izdržali do kraja i pobede.

Harison Barns je bio najefikasniji u pobedi Dalasa sa 25 poena i 11 skokova za dabl - dabl, a sa tri poena manje ga je pratio Jog Ferel. U Šarlotu je dominirao Kemba Voker sa 41 postignutim poenom za 37 minuta.

Majami je gostovao Indijani i stigao do pobede 114:106. Imali su gosti +12 nakon prvih 12 minuta i +11 na poluvremenu, ali su igrači Indijane odigrali bolje u trećoj četvrtini pa smo na kraju dobili nešto zanimljiviju završnicu, ali Majami nije odstupio od pobede. Indijana je vođstvo u ovom meču imala samo u prvim minutima, a Hit je išao i do +16.

Goran Dragić je još jednom bio najbolji pojedinac Majamija. Slovenac je meč završio sa 20 poena, tri skoka i devet asistencija. Dabl - dabl je zabeležio Hasan Vajtsajd koji je postigao 16 poena uz 15 skokova (čak 13 u odbrani). Viktor Oladipo je bio najefikasniji u Indijani sa 26 poena, Domantas Sabonis je dodao 18, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je postigao 15 poena uz šest skokova.

Detroit se sa gostovanja Bruklinu vraća sa pobedom - 114:80. Bruklin je vodio samo na početku prve četvrtine da bi nakon krake rezultatske "borbe" Detroit preuzeo kontrolu nad utakmicom i stigao do pobede.

Andre Dramond bio je sjajan u ovoj pobedi Pistonsa i zabeležio je dabl - dabl sa 22 poena i 20 skokova (13 u odbrani), uz to je imao i pet asistencija i po dve blokade i ukradene lopte. Tobajas Haris je postigao isti broj poena. Boban Marjanović je za osam minuta ubacio dva poena uz jednu blokadu. Alen Krab je ubacio 20 poena za Bruklin.