Briljantna četvrtina Dragića, Nurkić punio kolone

Briljantna četvrtina Dragića, Nurkić punio kolone Izvor: Nathaniel S. Butler/Getty Images

Košarkaši Orlanda su pred svojim navijačima prokockali 16 poena prednosti sa poluvremena protiv Majamija i na kraju su poraženi sa 117:111, dok je Njujork u poslednjim trenucima meča slavio u Nju Orleansu sa 105:103.

U derbiju Floride gosti iz Makamija su poslednju četvrtinu dobili sa 31:19, a briljirao je Goran Dragić koji je 14 od ukupno 25 poena (11/22 iz igre, 2/4 za tri), postigao u odlučujućij 12 minuta, a imao je još 4 skoka i 8 asistencija.

Pored slovenačkog internacionalca najzaslužniji za pobedi Hita bio je Tajler Džonson sa rekordom sezone od 31 poena.

Najraspoloženiji u Orlandu bio je Aron Gordon sa 39 poena (14/22 iz igre) i 7 asistencija, dok je Evan Furnije upisao 23 poena. Hrvat Mario Hezonja je zabeležio 6 poena za 12 minuta.

Pelikansi su u Nju Orleansu uspeli da nadoknade 16 poena minusa i serijom 31:8 u poslednjoj četvrtini povedu protiv Njujorka sa 86:79, ali nisu uspeli da izbegnu drugi uzastopni poraz i sa učinkom 18-18 trenutno su osmi na Zapadu.

Niksi su u finišu bili mnogo bolji, nadoknadili su 8 poena minusa, a odlučujući koš 9 sekundi pre kraja postigao je Džeret Džek i tako prekinuo seriju od četiri neuspeha svog tima.

Kristaps Porzingis je sa 30 poena i 7 skokova bio najbolji kod gostiju, a po 15 poena zabeležili su Džek i Majkl Bizli.

Pelikanse su predvodili Antonio Dejvis sa 31 poenom i 9 skokova i Demarkus Kazins sa 29 poena, 19 skokova i 4 asistencije. Ražon Rodno je upisao 8 koševa i 12 asistencija.

Atlanta je protiv Portlanda zabeležila treću pobedu u minule četiri utakmice (104:89), ali je i dalje poslednja na Istoku sa skorom 10-26.

Blejzersi su početkom treće četbrtine vodili sa 57:46, ali su Hoksi u nastavku meča zaigrali mnogo bolje.

Denis Šruder je postigao 22 poena, uz 8 asistencija, Marko Belineli je dodao 14, Erasn Iljasova 13, a Turean Prins 12, uz 10 skokova i 5 asistencija.

Kod gostiju Šabaz Napier je meč zavrpio sa 21 poenom, 8 skokova i 6 asistencija, Si Džej Mekolum je dodao 18, a Jusuf Nurkić, koji je ranije morao iz igre zbog 6 ličnih grešaka, 8 koševa, 11 skokova, 4 asistencija i 3 blokade za 24 minuta.

Detroit je dobru formu potvrdio isigurnom pobedom protiv San Antonija, uz epizodlu rolu Bobana Marjanovića.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELE.