Sparsi pali u Detroitu, Dramond 17+21, Bobi 2 poena

Sparsi pali u Detroitu, Dramond 17+21, Bobi 2 poena Izvor: Rob Carr/Getty Images

Košarkaši Detroita u poslednjem meču u 2017. godini pobedili su San Antonio sa 93:79 i trećim trijumfom u poslednje četiri utakmice potvrdili da im je forma u usponu.

Pistonsi su vodili od početka meča, već u finišu prve četvrtine imali su 13 poena viška (24:11), a podatak da Sparsi nijednom nisu bili u plusu govori o superiornosti domaće ekipe.

Gosti iz Teksasa su uspeli da se vrate u meč i pred odlazak na odmor na semaforu je pisalo 37:36, međutim, igrači trenera Stena van Gandija su u poslednjoj četvrtini zaigrali mnogo bolje i u jednom trenutku imali su i 19 poena prednosti (88:69).

Srpski reprezentativac Boban Marjanović je protiv bivšeg kluba na terenu proveo 4 minuta, sve u prvom poluvremenu, i za to vreme je postigao 2 poena (1/2 za dva), uz skok i izgubljenu loptu.

Rekorde karijere ostvarili su Redži Džekson sa 22, odnosno Luk Kenard sa 20 poena (4/5 za tri), Iš Smit je dodao 18, a Andre Dramond 14 koševa, 21 skok, 6 asistencija i 3 ukradene lopte.

Kod Sparsa koji su prekinuli niz od tri pobede Kavaj Lenard je postigao 18, a Lamarkus Oldridž 15 poena, uz 11 skokova.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELE.