Zvezda u reviji penala pobedila Megu 24. put zaredom

Košarkaši šampiona ABA lige Crvene zvezde slavili su na gostovanju protiv Mege Bemaks rezultatom 90:85 i na taj način sačuvali prvo mesto na tabeli koje dele sa ekipom podgoričke Budućnosti.

Džejms Feldin Izvor: Photo Mega Bemax, Ivica Veselinov
Džejms Feldin

Tim Dušana Alimpijevića došao je do vođstva na samom početku duela, a Mega je u nekoliko navrata uspevala da ugrozi šampiona i približi mu se na svega nekoliko poena zaostatka. Najveća prednost Crvene zvezde iznosila je 22 poena.

Utakmicu je obeležio ogroman broj faulova i slobodnih bacanja zbog kojih je meč trajao skoro dva časa i 15 minuta, iako nije bilo produžetaka.

Najefikasniji u timu srpskog Evroligaša bio je američki bek Džejms Feldin sa 24 poena, Tejlor Ročesti je upisao 15 poena, a Milko Bjelica 12.

U poraženom timu Mege istakao se Aleksandar Lazić sa 17 poena i 15 skokova.

Ekipa Dejana Milojevića je izgubila pet od poslednjih šest duela u regionalnom takmičenju, dok je bez pobede protiv crveno-belih od maja 2014. godine, odnosno već 24 meča.

Bila je to osma uzastopna pobeda crveno-belih u ABA ligi, iako je tim trenera Dušana Alimpijevića premoren posle niza teških duela u Evroligi.

U dresu Crvene zvezde u ABA ligi prve poene iz igre ubacio je i plejmejker Dilan Enis, i to upravo protiv svog bivšeg kluba. Enis je debitovao za crveno-bele na meču koji je Zvezda igrala protiv Mornara u Baru u prethodnom kolu, ali je američki organizator igre postigao samo jedan poen sa linije slobodnih bacanja.

Mega se nakon novog poraza nalazi na pretposlednjem mestu tabele sa samo četiri pobede.

Pogledajte TABELU i REZULTATE ABA lige.

Tok meča ste mogli da pratite na našem sajtu:

Crvena zvezda je daleko bolje otvorila meč, iako je Mega povela sa 2:0. Ubrzo je usledila serija Beograđana od 10:0, pa je trener domaćih Dejan Milojević bio primoran da zatraži minut odmora posle manje od tri i po minuta igre.

Mega se nakon pauze stabilizovala, a iskusni centar Zvezde Pero Antić je imao fantastično zakucavanje uz faul posle jednog prodora.

U listu strelaca se upisao i Dilan Enis, plejmejker Crvene zvezde koji je do skoro bio član upravo Mege Bemaks. Enis je u prethodnom duelu dva tima, u kojem je igrao za Megu bio najbolji pojedinac tima iz Sremske Mitrovice - ubacio 21 poen i imao 7 asistencija.

Trojkama Aleksandra Lazića i Stefana Sinoveca Mega se rezultatski vraća u egal, a nakon pogođenih slobodnih bacanja domaćin je kompletirao seriju 12:0 i izjednačio rezultat u devetom minutu susreta.

Pri rezultatu 23:21 za domaćina trener Dušan Alimpijević traži tajm-aut besan zbog igre svog tima.

Kraj prve četvrtine - Mega vodi sa 25:24, iako je gost imao prednost od 19:7 u jednom trenutku.

Zvezda ponovo dolazi do vođstva u drugom periodu - posle trojke Dilana Enisa Beograđani imaju vođstvo 34:29.

U drugoj četvrtini gledamo veoma sporu utakmicu uz pregršt faulova i slobodnih bacanja, a Crvena zvezda do kraja poluvremena stiže do dvocifrene prednosti. Na minut do kraja zvezda ima +14.

Sjajnu blokadu imao je mladi igrač Mege Aleksandar Lazić.

Mega je imala čak 12 skokova u napadu u prvoj polovini meča.

Prvo poluvreme okončano je prednošću aktuelnog šampiona od 51:38.

Zvezdu su do vođstva na poluvremenu predvodili najiskusniji igrači - Antić i Feldin postigli su po 9 poena, Ročesti je imao 8, a Milko Bjelica 7 poena.

U redovima Mege istakli su se Čančar i Koprivica sa po 7 poena. Aleksandar Lazić na poluvremen u ima 11 skokova.

U trećem kvartalu Zvezda stiže i do vođstva od 22 poena, ali ubrzo sledi novi uspon u igri domaćina. Mega pravi seriju od 21:4 i smanjuje razliku.

Utakmica se i dalje odvija sporim tempom - u finišu treće četvrtine timovi su šutnuli 57 slobodnih bacanja.

Poenima Tejlora Ročestija prvaci Srbije i regiona dolaze do vođstva 66:59 i odlaze na odmor posle 30 minuta.

Utakmica obiluje greškama, zvezda je u 33. minutu već na 15 izgubljenih lopti, pa posle jedne kontre Mega dolazi na samo -6.

Ipak, u narednom napadu Džejms Feldin, koji je u odličnoj šuterskoj formi pogađa uz dodatno slobodno bacanje.

U 35. minutu, pri rezultatu 77:68, došlo je i do koškanja nakon što je Lesora faulirao Bitadze. Francuski centar je nezogdno pao, a potom je usledillo koškanje u kojem su prednjačili centar crveno-belih Pero Antić i jedan od pomoćnih trenera Mege, Bojan Ljubojević.

Lesor se uhvatio za prepone posle pada, ali Bitadze nije imao nameru da ga povredi jer je krenuo na loptu.

Nakon incidenta isključen je sportski direktor beogradskog tima Nebojša Ilić, a Bitadze je dobio petu ličnu grešku.

Mega je nastavila da napada u pokušajima da izjednači, a posle trojke Aleksandra Lazića Zvezda je vodila sa 85:80.

Utakmica je isprekidana velikim pauzama i mnogobrojnim slobodnim bacanjima, traje preko dva sata bez produžetka.

Na nešto manje od jednog minuta do kraja trener domaćih Dejan Milojević dobija tehničku grešku, a Džejms Feldin pogađa slobodno bacanje za prednost Zvezde od 6 poena.

Crvena zvezda je odlična sa linije slobodnih bacanja u penal završnici, slavili su rezultatom 90:85.