Kavsi preživeli Janisovih 40, brutalni Dejvis i Kazins

Kavsi preživeli Janisovih 40, brutalni Dejvis i Kazins Izvor: Elsa, Getty Images

Košarkaši Klivlenda pobedili su Milvoki pred svojim navijačija rezultatom 124:119, a duel u Ohaju obeležio je 'obračun' Lebrona Džejmsa i Janisa Adetokumba.

Ipak, u ključnim trenucima poslednje četvrtine Kavse su ka trijumfu, drugom u poslednja tri meča, poveli rezervisti Džej Ar Smit i Iman Šampert.

Bakse je u igri pokušao da zadrži Mirza Teletović koji je u ovom delu meča pogodio tri trojke, ali bez prave pomoći Adetokumba gosti nisu mogli da izbegnu poraz.

Kavsi su u drugoj četvrtini imali maksimalnih 13 poena prednosti, međutim, Milvoki je u uvodnim minutama treće četvrtine preokrenuo (73:70), ali nije uspeo da održi kontinuitet.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Kevin Lav sa 32 poena (9/14 iz igre, 14/16 slobodna bacanja), uz 16 skokova, Džejms je dodao 30 poena (10/20 iz igre), 8 skokova i 9 asistencija, Smit 20 (5/7 za tri), a Derik Rouz i Dvejn vejd po 10 koševa.

Twitter Embed Code

Adetokumbo je predvodio Bakse sa 40 poena (16/21 iz igre), 9 skokova i 4 blokade, ali je u poslednjem periodu zabeležio samo 4 koša. Malkolm Brogdon je upisao 22, Kris Midlton 20 poena, 7 skokova i 11 asistencija, a Teletović 16 poena (4/8 za tri) za 17 minuta.

Raspucana Indijana je protiv Nju Orleansa u prvom poluvremenu postigla čak 75 poena, najviše u ligi ove sezone i sa +14 otišla na odmor, ali je u nastavku podbacila i pretrpela treći uzastopnio poraz, šesti u sezoni, rezultatom 117:112.

Predvođeni ol-star tandemom Antonio Dejvis - Demarkus Kazins Pelikansi su već u trećoj četvrtini preokrenuli rezultat (96:94), a pomenuti igrači dominirali su i u odlučujućim trenucima meča.

Dejvis je utakmicu završio sa 37 poena (14/18 iz igre, 4/5 za tri), 14 skokova i 4 asistencija, dok je Kazins zabeležio 32 poena (12/25 iz igre, 4/10 za tri), 13 skokova i 6 asistencija.

U poraženom timu startna postava postigla je većinu poena. Majls Tarner je upisao 21 poen i 12 skokova, Viktor Oladipo 15, a Bojan Bogdanović 14 (6/9 iz igre, 1/2 za tri) i 3 skoka za 23 minuta.

Iznenađenje večeri svakako je pobeda Dalasa u Vašingtonu. Mavsi su prekinuli seriju od šest poraza i na gostovanju u prestonici SAD upisali tek drugi trijumf u sezoni - 113:99.

Gosti iz Teksasa predvođeni Harisonom Barnsom od prvog minuta kontrolisali su dešavanja na terenu, u finišu prvog poluvremena imali su i 15 poena viška, a najbolji period Vizardsa viđen je u uvodnim minutama poslednje deonice.

Vašington je uspeo da se približi na 90:88, ali ne i da preokrene rezultat. Mavsi su odbili napad domaćina i ubrzo prelomili meč i otišli na sigurnih 104:91.

Barns je meč završio sa 21 poenom (11/18 iz igre, 2/2 za tri) i 9 skokova, ruki Denis Smit Junior je dodao 22 poena i po 8 uhvaćenih lopti i asistencija, a Vesli Metjuz 14 koševa, 8 skokova i 6 asistencija.

John Wall hustles back for the rejection! #DCFamilypic.twitter.com/CQSzAKtmBc

— NBA (@NBA) November 8, 2017

U petom porazu Vizardsa u deset mečeva, trećem u poslednje četiri utakmice, Džon Vol je postigao 23 poena uz 14 asistencija, a identičan košgeterski učinak imao je i Bredli Bil (8/20 šut iz igre).