Zvezda imala šut za pobedu, ali ipak izgubila

Zvezda imala šut za pobedu, ali ipak izgubila Izvor: KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde porazom su započeli novu sezonu u Evroligi pošto je od njih bio bolji Žalgiris u Kaunasu rezultatom 78:76.

Posle trojke Bjelice na 15 sekundi do kraja Zvezda je došla do dva poena zaostatka 78:76, uspela da ukrade loptu i preko Ročestija je imala napad za pobedu. Međutim, Amerikanac nije pogodio trojku.

Srpski predstavnik je dobro otvorio meč, serijom 5:0, ali u nastavku Žalgiris je tokom većeg dela utakmice bio u vođstvu. Najveću prednost litvanski tim je stekao u poslednjoj deonici (69:62), crveno-beli su uspeli da se vrate u potpunosti posle trojke Antića na 1:13 do kraja - 74:73, i uđu u neizvesnu završnicu, ali na kraju nisu uspeli da dođu do pobede.

Domaća ekipa je u odlučujućim momentima odigrala za nijansu bolje i na krilima Pengosa, koji je u poslednjih 10 minuta ubacio 10 poena, ostvarila trijumf.

To je četvrti poraz Zvezde od litvanskog tima iz poslednjih pet mečeva u Evroligi. Zvezda je bila bolja od Žalgirisa samo u prethodnom duelu u Kaunasu, u januaru (77:61).

Najefikasniji u redovima šampiona Srbije i ABA lig bio je Pero Antić sa 17 poena (3/5 za tri), 15 je dodao Milko Bjelica, 10 Tejlor Ročesti, a 8 Džejms Feldin, koji je bio nevidljiv u drugom poluvremenu.

Žalgiris su predvodili Jankunas sa 15 i Pengos sa 14 poena, 11 je ubacio Ulanovas, a po 10 Vajt i Dejvis.

U narednom kolu crveno-beli u Kombank Areni dočekuju Barselonu, dok Žalgiris gostuje Himkiju.

TOK MEČA

Twitter Embed Code

Srpski predstavnik startuje u petorci Ročesti - Lazić - Dobrić - Bjelica - Lesor,dok za Žalgiris počinju Pengos - Ulanovas - Tupan - Jankunas - Dejvis.

Zvezda sjajno startuje meč, poenima Matijasa Lesora i trojkom Milka Bjelica dolazi do vođstva 5:0.

To je jubilarna 100. trojka u Evroligi iskusnog igrača.

Na drugoj strani, Dejvis donosi prve poene Žalgirisu i smanjuje 5:4.

Srpski tim od starta ima velikih problema u zaštiti svog koša, Litvanci su u prvih nekoliko minuta uhvatili tri skoka u napadu i preko raspoloženog Dejvisa došli u vođstvo 8:5.

Pero Antić sa pet poena u nizu prekida seriju domaćih - 10:10.

Ekipa Dušana Alimpijevića je u prvih desetak minuta šutnula osam trojki, od čega je tri puta bila precizna, dok Žalgiris trojkom Erona Vajta dolazi do prednosti na kraju prve četvrtine 15:13.

Do prvih poena dolazi i Džejms Feldin, koji je situaciju jedan na jedan rešio trojkom preko ruke. U istom napadačkom ritmu nastavljaju obe ekipe, posle prednosti Žalgirisa 29:26, Zvezda trojkom Jankovića dolazi do izjednačenja.

Domaći tim mini serijom 4:0 dolazi do novog vođstva, ali na drugoj strani uzvaća Feldin, novom trojkom. Zvezda posle 17 minuta šutira trojke 6/13.

Druga deonica je znatno efikasnija od prve. Posle ukupno 28 poena u prvih 10 minuta, isti broj poena postiže samo Žalgiris do poluvremena. Takav ritam ispratila je i Zvezda, pa je na poluvremenu rezultat 43:40.

Žalgiris drugo poluvreme otvara novom mini serijom 4:0, ali Radičević uzvraća trojkom. Zvezda je za manje od tri minuta ušla u problem sa ličnim greškama i ispunila bonus.

Poenom Pera Antića sa slobodnog bacanja srpski tim dolazi do izjednačenja 51:51 na 2:45 do kraja treće deonice, da bi već u sledećem napadu koševima Milka Bjelice došao do prvog vođstva od druge četvrtine 53:51.

Crveno-beli poenima Dobrića odlaze na plus 4, pred poslednjih 10 minuta - 57:53.

Poslednju deonicu sjajno otvara plej domaćih Kevin Pengos, koji sa osam poena vraća vođstvo Žalgirisu, a Vajt trojkom povećava na 64:60.

Žalgiris u tim trenucima pravi seriju 11:1, koju prekida Ročesti dvojkom. na pet minuta do kraja, posle nekoliko loših odluka Zvezdinih igrača, domaća ekipa stiče prednost od sedam poena 69:62.

Žalgiris posle 35 minuta slobodna bacanja izvodi bez greške 14/14.

Posle pritiska na prenosu Ročesti gubi loptu, što Žalgiris koristi i dolazi do prednosti 74:68, na dva i po minuta do kraja.

Novom trojkom Antića Zvezda dolazi na poen zaostatka, 1:13 do kraja - 74:73.

U samom finišu meča, Zvezda je imala napad za pobedu i priliku da trojkom Ročestija pobedi, ali je američki plej bio neprecizan.