Zvezda predvođena strancima slavila protiv Mege

Košarkaši Crvene Zvezde savladali su u derbiju drugog kola ABA lige ekipu Mega Bemaksa rezultatom 90:80. Najveće zasluge za drugi trijumf crveno-belih imaju ovogodišnja pojačanje iz inostranstva, Tejlor Ročesti i Džejms Feldin.

Zvezda Izvor: Crvena zvezda mt:s

Oba tima su na startu ostvarila pobede, Zvezda je na svom terenu bila sigurna protiv Mornara, Mega je trijumfovala protiv Cibone.

Na ovom linku možete pratiti dešavanja sa utakmice.

Zvezda je dobila prvu četvrtinu sa 26:19, najbolji kod domaćina bio je Džejms Feldin koji je ubacio osam poena.

Pero Antić je  postigao prve poene u od povratka u Zvezdu i to na spektakularan način - trojkom u poslednjim sekundima prve četvrtine.

Antić se tako odužio navijačima Zvezde, koji su ga dočekali ovacijama.

Kod Mege se u prvih deset minuta istakao mladi Gruzijac Goga Bitadze, postigavši sedam poena.

Antić je u nastavku pokazao da je raspoložen za igru, postigavši još dve trojke, pa su crveno-beli prvi put imali dvocifrenu prednost - 43:33.

Domaćin je na poluvreme otišao sa prednošću 44:36. Najefikasniji je bio upravo Antić sa 10 poena.

U trećoj četvrtini, gosti su se dobro držali i na polovini uspeli da smanje zaostatak na pet poena.

Ovaj deo igre definitivno je obeležilo sjajno zakucavanje Matijasa Lesora.

Tejlor Ročesti se takođe razigrao i istakao se kao lider ovog tima Zvezde.

Velika borba viđena je u završnici trećeg perioda, Mega je stigla do izjednačenja (59:59), da bi se Zvezda ponovo odlepila na plus pet.

Rezultat nakon pola sata igre je 66:61.

U poslednjih deset minuta, tim Dejana Milojevića je držao rezultatski priključak, ali je u samom finišu aktuelni pobednik regionalnog takmičenja uspeo da napravi nedostižnu prednost i odnese drugu pobedu u isto toliko mečeva.

Tejlor Ročesti je bio najbolji akter meča sa 26 poena, Feldin je dodao 21, Bjelica i Antić su ubacili po deset. Kod poraženih, Enis 21, Bitadze i Rebić po 19.

Pratite rezultate i tabelu ABA lige na SK sajtu.