EP: Španija nadigrala Hrvatsku posle velike borbe

EP: Španija nadigrala Hrvatsku posle velike borbe Izvor: Alex Livesey, Getty Images Sport
Dario Šarić

Košarkaška reprezentacija Hrvatske izgubila je od Španije meč četvrtog kola takmičenja po grupama Evrobasketa. U Klužu je bilo 79:73 za Špance, koji su tako u Grupi C osvojili prvo mesto.

Odlično su Hrvati otvorili meč protiv Španije u grupi koja se igra u Rumuniji, a i tokom drugog poluvremena su imali i blagu terensku inicijativu i prednost do četiri poena, ali su na kraju u poslednjih nekoliko minuta ostali bez pobede.

Španci su na drugoj strani u drugoj četvrtini imali i do 10 poena prednosti, ali su sve do same završnice strepeli za pobedu, koja je bila bitna zbog raspleta u grupi.

Imali su hrvatski košarkaši šansu u poslednjih dva minuta priliku i da sustignu Špance, kada je Gasol prvo napravio prekršaj nad Šarićem, a zatim i selektor Furije Serđo Skariolo dobio tehničku grešku (68:63). Uspeo je Šarić da realizuje četiri slobodna bacanja (68:67), ali su za tri zatim promašivali Simon i Tomas.

U poslednjih dva minuta Španija se bolje snašla, u napadu Hrvatske je lopta išla najviše na Bojana Bogdanovića, ali to nije bilo dovoljno za barem produžetak. U penal završnici Španci nisu grešili pa sada čekaju u osmini finala četvrtoplasiranu ekipu iz grupe gde je i Srbija.

Najefikasniji u ekipi Španije je bio Riki Rubio sa 13 poena, dok su po 12 poena ubacili San Emeterio i Serhio Rodrigez. Pau Gasol je ostvario dabl-dabl sa 11 poena i 10 skokova, dok Huan Karlos Navaro nije imao poena za 10 minuta.

Kod hrvatske reprezentacije sa 18 poena i 13 skokova se istakao Dario Šarić, Bojan Bogdanović je dodao 15, Marko Popović je upisao 11 poena, a Marko Tomas 10.

U poslednjem kolu 7. septembra Hrvatska igra protiv Češke, a Španija protiv Mađarske.