EL: Džejms uz zvuk sirene, partija života Lekavičijusa

EL: Džejms uz zvuk sirene, partija života Lekavičijusa Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Panatinaikosa u neverovatnoj završnic pobedili su Uniks, dok je Žalgiris drugim trijumfom protiv Brose Bakseta ove sezone ostao u trci za plasman u četvrtfinale Evrolige.

Panatinaikos je uz mnogo sreće pobedio Uniks u OAKA dvorani sa 83:82, iako su gosti iz Kazanja u većem delu utakmice bili bolji rival.

Tim trenera Jevgenija Pašutina je na startu poslednjeg perioda imao i najvećih +10, ali je PAO uspeo da se vrati i poenima Kris Singltona izjednači na 80:80.

U sledečem napadu domaći igrači su ciljano faulirali Latavijusa Vilijamsa, ali je Amerikanac ubacio oba slobodna bacanja za 82:80 na 8 sekundi pre kraja meča.

Međutim, važan trijumf grčkom velikanu u borbi za što bolju poziciju pred plej-of doneo je neverovatnom trojkom Majk Džejms bukvalno u poslednjim trenucima utakmice.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Burusis sa 15, Singlton sa 14, Rivers sa 10, odnsono Gebrijel i Đentile sa po 10 poena. U redovima Uniksa Lengford je zabeležio 21 poen, Kolom 17, Vilijams 13, a srpski internacionalac Danilo Anđušić 8 (1/1 za dva, 1/3 za tri, 3/4 slobodna bacanja), uz skok za 12 minuta provedenih na terenu.

Litvanski prvak je slavio u Bavarskoj sa 91:86, uz partiju života Lukasa Lekavičijusa.

Gosti iz Kaunasa vodili su celo prvo poluvreme, igrali izuzetno dobro, ali su Nemci u trećem periodu "zategli" u odbrani i u poslednji 10 minuta ušli su sa minimalnom prednošću - 68:67.

Međutim, tim Šarunasa Jasikevičiujusa je poslednjem periodu odgovorio istom merom i odličnom timskom odbranom uspeo da primiri domaći tim.

Lekavičijus je dva minuta pre kraja pogodio za 83:77, a u penal završnica Edgaradu Ulanovas je pogodio svih 6 penala.

Sjajni Lekavičijus je meč završio sa 29 poena (5/5 za tri, 6/7 za dva), Paulius Jankunas je dodao 24, dok je Ulanovas upisao 11 poena.

Za Brose nije Janis Strelnieks (odsustvovaće mesec dana), a sa po 17 poena odskočili su Nikolo Mesi i Danijel Tajs.