ABA: Partizan lako pobedio FMP, prekid u Pioniru

ABA: Partizan lako pobedio FMP, prekid u Pioniru Izvor: Partizan NIS/Dragana Stjepanović

Košarkaši Partizana pobedili su FMP Železnik sa 97:70 u 19. kolu ABA lige u utakmici koje je obeležio i izlazak gostujuće ekipe sa terena.

Do prekida je došlo u drugoj četvrtini, kada su sudije zaustavile igru zbog brojnih uvreda na račun porodice Nebojše Čovića. Izabranici Branka Maksimovića su prvo stali pored svoje klupe, a potom krenuli ka svlačionici, da bi se vratili pošto je kapiten Partizana Novica Veličković zamolio navijače da se suzdrže od vređanja.

U trenutku kada je utakmica prekinuta, Partizan je imao 12 poena prednosti. FMP se praktično u utakmici držao u prvoj četvrtini, koju su ‚crno-beli‘ završili prednošću od pet poena.

Tim Aleksandra Džikića je u drugom periodu uspeo da u potpunosti nametne svoj ritam i povećava prednost do odlaska na veliki odmor. Gosti iz Železnika su se probudili u trećoj četvrtini i sprečili povećanje prednosti, ali je taj otpor potrajao samo do poslednje četvrtine, kada je Partizan kompletirao ubedljiv trijumf.

Najbolji u timu Partizana bio je Branislav Ratkovica sa 21 poenom, Veličković je imao 17 poena, sedam asistencija i šest skokova, dok je Stefan Birčević dodao 14 poena i šest skokova.

Na drugoj strani, Džona Bolden je upisao 18 poena i pet skokova, dok je Filip Čović utakmicu završio sa 15 poena i osam asistencija.

Partizan je posle 15. pobede u regionalnom takmičenju nastavio da drži korak sa Crvenom zvezdom, koja je bez poraza na 19 utakmica. FMP je na osmoj poziciji sa skorom 7/12.