CSKA šampion VTB lige, Teodosić MVP

CSKA šampion VTB lige, Teodosić MVP Izvor: Euroleague.net

Po sedmi put u svojoj istoriji moskvski CSKA je šampion VTB lige.

Tituli u ovosezonskoj Evroligi pridodali su i trofej regionalnog takmičenja, nakon trijumfa u finalnoj seriji protiv Uniksa sa 3:1.

U četvrtom meču u Kazanju bilo je 81:74 za moskovski tim. Zahvaljujući odličnoj igri u odbrani, „Armejci“ su na poluvreme otišli sa plus 16.

Usledio je pad u trećoj četvrtini, raspucao se Milaknis, koji je u nastavku pogodio čak sedam trojki. UNIKS je u poslednjem minutu utakmice imao zaostatak od svega tri poena, ali šampion Evrope nije dozvolio protivniku da stigne do preokreta i odvede seriju u peti meč.

Nando De Kolo je ponovo bio najbolji kod CSKA. Najkorisniji igrač VTB lige u ovoj sezoni postigao je 16 poena, Miloš Teodosić je uz 11 poena imao tri asistencije. Dvocifren učinak imali su i Hajns i Korobkov, koji su meč završili sa deset poena.

Arturas Milaknis je bio najefikasniji u domaćem timu sa 23 poena, dok je Kit Lengford imao 16. Košarkaši Uniksa su plasmanom u finale ostvarili zacrtani cilj, pošto će naredne sezone igrati u Evroligi, zajedno sa šampionom CSKA, koji ima ugovor sa elitnim evropskim takmičenjem.

Teodosić je proglašen za najkorisnijeg igrača plej-ofa regionalnog takmičenja. Plejmejker "armejaca" je ove sezone odigrao 34 utakmice i imao je prosečan učinak od 13.4 poena, 5.8 asistencija i 2.1 skoka.