Košarka na SK: CSKA, Fener, Armani, Efes...

Košarka na SK: CSKA, Fener, Armani, Efes... Izvor: Tanjug/Tanja Valič

Danas ćete na kanalima Sport kluba moći da pratite tri meča završnice turskog, italijanskog i VTB šampionata.

Anadolu Efes i Fenerbahče zajedno imaju 19 titula šampiona Turske. Zbog boljeg međusobnog skora, Efes je regularni deo lige završio na prvom mestu, pa će u finalu imati prednost domaćeg parketa.

Na putu ka finalu, Efes nije imao većih problema i sa ukupno pet pobeda, bez i jednog poraza, eliminisao je Gazijantep i Darušafaku. Poslednju, od ukupno 13 titula šampiona, osvojio je 2009. godine, kada je u finalu savladao upravo Fenerbahče.

Tim Željka Obradovića imao je nešto teži put do finala. Najpre je sa 2:0 savladana ekipa Ušaka, da bi u polufinalu, nakon četiri utakmice, u velikom derbiju bio bolji od Galatasaraja. Ovo će biti njihovo treće finale ove sezone, nakon trijumfa u finalu nacionalnog kupa i poraza u finalu Evrolige od moskovskog CSKA.

Fener ukupno ima šest titula prvaka Turske, odnosno tri u poslednjih šest godina. Poslednju titulu, tim iz azijskog dela Istanbula osvojio je 2014.

Isti timovi igrali su četiri puta ove sezone a Fener je bio uspešniji u tri duela. Nakon poslednjeg poraza, doživljenog krajem aprila, Efes je otpustio srpskog trenera Dušana Ivkovića.

Novi šampion Turske postaće tim koji prvi dođe do četiri pobede.

Prvi meč finala pogledajte na SK1 u direktnom prenosu od 19 časova.
Mačvan Izvor: Eureleague
Milan Mačvan

Za titulu u Palakanestru boriće se ekipe Emporio Armanija i Ređo Emilije. Sa 26 titula šampiona pod raznim imenima, Emporio Armani je najtrofejniji tim u Italiji.

Ređo Emilija pokušaće da dođe do prve titule u klupskoj istoriji nakon što je u prošlosezonskom finalu poražena od Sasarija u dramatičnoj seriji od sedam mečeva.

Sastav iz Milana našao se u finalu pobedama nad Trentom i Venecijom dok je Ređo Emilija na putu ka završnici bila bolja najpre od Sasarija a zatim i od Avelina.

Na početku sezone, isti rivali sreli su se u meču Superkupa a slavila je Ređo Emilija dok je u oba duela u regularnom delu prvenstva pobedu odneo domaćin.

Finalna serija igra se na četiri pobede. Prva dva meča igraju se u Medolianum forumu u Milanu dok će Ređo Emilija biti domaćin treće i četvrte utakmice.

Sve mečeve finala moći ćete da pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.

Od 18:30 časova na SK2 prenosimo drugi meč finalne serije VTB lige između CSKA i Uniksa. Aktuelni prvak Evrope je dobio prvi meč 84:76 i ukoliko danas slavi još samo trijumf će ga deliti do odbrane krune.