ABA: Radivojević šokirao Zvezdu!

ABA: Radivojević šokirao Zvezdu! Izvor: aba league
Radivojević

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su iznenađenje u duelu sa šampionom Bosne i Hercegovine, ekipom Igokee.

Osokoljeni pobedom nad Bajernom koji ih je vratio u borbu za plasman u TOP 16 fazu Evrolige, puleni Dejana Radonića su u duel sa izabranicima Željka Lukajića ušli kao apsolutni favoriti. Bili su crveno-beli bolji tokom prvog poluvremena, ali utakmica se igra 40 minuta. Na kraju u režiji Vuka Radivojevića bivšeg kapitena Zvezde, gosti su slavili sa 87:81

Crveno-beli su sjajno počeli meč. Odbrana je funkcionisala gotovo besprekorno pa je već posle sedam minuta igre Zvezda imala prednost od 15 poena. Šampion Bosne  Hercegovine, kojeg sa velikim uspehom vodi iskusni Željko Lukajić nije ni pomišljao na predaju. Igokea je uspela da se vrati u meč, a atmosfera u svlačionici bi sigurno bila mnogo bolja da Simonović nije pogodio trojku sa zvukom sirene za plus sedam Crvene zvezde na poluvremenu.

Međutim, atmosfera na klupi Igokee je dostigla tačku usijanja kada su na pet minuta pre kraja poveli sa 72:66. Puleni Željka Lukajića su bili na pragu velikog iznenađenje, velikog trijumfa. Ali, trojka Jovića, blokada Milera, a zatim i trojka novajlije u dresu Zvezde i meč je krenuo iz početka. Međutim, probudila se publika, Zvezda je bila u psihološkoj prednosti i delovalo je da gosti neće uspeti da izdrže do kraja. Ali tako nije mislio bivši igrač Zvezde Vuk Radivojević. Pogodio je dve uzastopne trojke, gosti su serijom od 8:0 pobegli na 80:72.

Pokušala je Zvezda da se vrati da stigne do prilike da utakmicu uvede u neizvesnu završnicu, što bi se reklo na jednu loptu. Međutim, serija promašaja za tri poena, olakšala je posao Igokei, koja je posle svega viđenog zasluženo stigla do pobede. Ovo je bio treći poraz Zvezde u ABA ligi, drugi u Beogradu. Potsećanja radi, pre Igokee u Beogradu je slavila i Olimpija.

CRVENA ZVEZDA: Rebić 8, Tompson 9, Simanić, Tejić 2, Simonović 17, Nastić, Gurudić 11, Jović 12, Miler 9, Cirbes 8,  Štimac 4.

IGOKEA: Pašajlić, Dimič 11, Ćapin 16, Pešaković 6, Kesar 5, Komatina 16, Mikulić 3, Milošević 2, Radenović, Radivojević 18, Talić, Todorović 5.

DESETO KOLO: Tajfun – Metalac 76:63, Krka – Sutjeska 58:66, Mega – Cibona 76:72, Budućnost – MZT 65:55, Crvena zvezda – Igokea 81:87. Cedevita – Olimpija (19.00). PONEDELJAK: Zadar – Partizan.

TABELA: Budućnost 8-2, Zvezda 7-4, Mega 7-3, Cedevita 6-3, Igokea 5-5, Krka 5-5, MZT 4-6, Cibona 4-6, Tajfun 4-6, Metalac 4-6, Olimpija 4-5, Zadar 4-5, Sutjeska 3-7, Partizan 3-6.