EL: PAO nemoćan u Barseloni, Dudi preseo rođendan

EL: PAO nemoćan u Barseloni, Dudi preseo rođendan Izvor: Euroleague

Košarkaši Barselone su u derbiju 3. kola C grupe Evrolige ubedljivo pobedili Panatinaikos sa 77:52 (17:11, 25:17, 13:15, 22:9).

Atinjani su u Kataloniji bili lišeni usluga povređenih Ognjena Kuzmića i Vladimira Jankovića i samo u pojedinim trenucima ozbiljnije je pretio domaćoj ekipi.

Barsa je na poluvremenu imala 12 poena prednosti (42:28), PAO je uspeo da dođe do minus 7, ali su onda Perperoglu, Tomić i pre svega Navaro otklonili i poslednju dilemu. Sa dve evzane trojke Navaro je svoj tim odveo do 59:44, a u poslednjem minutu domaći su imali i maksimalnih 23 poena prednosti (77:52).

Najefikasniji u domaćem timu, koji je zabeležio drugi trijumf, bili su Doelman sa 13, odnosno Abrines, Perperoglu i Tomić sa po 11 poena. U drugom porazu tima Aleksandra Đorđevića Gist je upisao 13, Feldin 10, Raduljica 9, uz isto toliko skokova, a Pavolvić 7 poena.

Saša Đorđević Izvor: Euroleague
Aleksandar Đorđević

Košarkaši Cedevite savladali su u trećem kolu Efesa u gostima rezultatom 81:75

Hrvatski sastav je u poslednjoj četvrtini uspeo da preokrene rezultat i zabeleži prvu pobedu u grupi B.

U turskoj ekipi večeras važne stvari nisu funkcionisale, pre svega, tim je imao čak 16 izgubljenih lopti, a uz to je promašio i nekoliko važnih šuteva.

Tim iz Zageba je do trijumfa predvodio Miro Bilan sa 20 poena, Džejkob Pulen je stao na 18, dok se u poraženoj ekipi istakao Džon Dibler sa 15 poena. Dario Šarić je dodao 14.

Igrači Dušana Ivkovića, koji je danas proslavio 71. rođendan, su na ovaj način zabeležili prvi poraz u grupi, a u narednom kolu ih očekuje susret sa Laboral Kućom u gostima.

Na drugoj strani, Cedevita u četvrtom kolu putuje u Italiju, gde se sastaje sa Armanijem.

U B grupi Laboral Kuća je u Francuskoj deklasirala Limož sa 107:71. Špancima je ovo drugi trijumf, dok Limož pored dva ubedljiva poraza ima i trijumf protiv Cedevite u Zagrebu.

Makabi je u grupi D Tel Avivu došao do prve pobede u sezoni. "Ponos Izraela" je savladao Dinamo Sasari sa 79:63. Italini su još bez trijufa.