Dva penala, majstorija Žezusa, 1:1 na Etihadu!

Dva penala, majstorija Žezusa, 1:1 na Etihadu! Izvor: REUTERS/Shaun Botterill

Fudbaleri Mančester Sitija i Liverpula odigrali su nerešeno 1:1 (1:1) u derbiju osmog kola Premijer lige.

Crveni imaju 17 bodova iz osam mečeva, dok je Siti uzeo 12 bodova iz sedam okršaja za sada.

Na Etihadu smo videli dva potpuno suprotna poluvremena – spektakularno prvo u kojem je moglo da padne i više od dva gola i "mrtvo" drugo sa samo jednom pravom šansom.

Već u prvom minutu Ederson je imao posla kada je odbranio udarac Firmina, ali Crveni su ipak poveli u 12. minutu. Posle kontakta Vokera i Manea u šesnaestercu dosuđen je jedanaesterac. Lopti je prišao Mohamed Salah i zakucao je u desnu stranu Edersonovog gola, pet od pet ove sezone za Egipćanina sa bele tačke.

U akciji koja je prethodila vodećem holu Sterling je pao na ivici kaznenog prostora, ali sudija Kreg Poson ništa nije svirao. Protestovali su domaći, ali uzalud.

Propustio je Sterling vrlo dobru priliku u 25. minutu posle ubacivanja De Brujnea, ali u 31. minutu Građani ipak uspevaju da izjednače "bergkampovskim" golom Gabrijela Žezusa. Voker dodaje za De Brujnea na dvadesetak metara od gola, a Belgijanac prosleđuje loptu do Žezusa.

Bio je okrenut leđima golu Brazilac, ali je fantastičnim prvim kontaktom okrenuo Aleksander-Arnolda i zatim je špicom leve noge matirao Alisona. To je bila akcija od čak 19 dodavanja za gol Gvardiolinog tima.

Nedugo zatim De Brujne je šutirao pored desne stative, a u 42. minutu upravo je Belgijanac propustio veliku priliku. Posle centaršuta De Brujnea igrao je rukom Džo Gomez, a posle pregledavanja snimka, na belu tačku pokazao je Poson. Prišao je lopti Belgijanac, šutirao je po zemlji i loptu poslao pored desne stative Alisonovog gola.

U finišu prvog poluvremena odličnu šansu imao je Aleksander-Arnold, ali je njegov udarac iskosa sa desne strane odbranio Ederson, da bismo poslednju pravu priliku na meču videli u 55. minutu. Žesus je umakao pažnji Robertsona, ali posle ubacivanja Kansela sa leve strane Brazilac je glavom sa šest metara šutirao pored gola.

Do kraja je tempo naglo pao i nismo videli mnogo toga osim nekoliko uglavnom bezopasnih udaraca sa distance.

U sledećem kolu Liverpul 21. novembra dočekuje Lester, a Siti istog dana gostuje Totenhemu.

Ranije u toku dana minimalne pobede ostvarili su baš Totenhem i Lester.

Mančester Siti (4-3-3): Ederson – Voker, Kanselo, Laport, Dijaš – De Brujne, Gundoan, Rodri – Tores (Silva 61), Sterling, Žezus.
Liverpul (4-2-2-2): Alison – Aleksander-Arnold (Milner 63), Robertson, Matip, Gomez – Henderson, Vajnaldum – Salah, Mane – Firmino (Šaćiri 59), Žota.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Mohamed Salah Izvor: Pool, Getty Images

90+4. min. Oprezni su bili timovi u završnici, niko nije želeo previše da rizikuje i meč je okončan remijem.

85. min. Ništa se ne dešava konkretno, potpuni pad intenziteta u drugom poluvremenu.

70. min. Posle fantatičnog prvog poluvremena, tempo je potpuno opao u nastavku. Nema pravih šansi.

63. min. Šaćiri je zamenio Firmina nešto ranije, a potom se povredio Aleksander-Arnold, počeo je samo odjednom da hramlje desni bek Crvenih i morao je da izađe, a zamenio ga je Milner.

55. min. Sjajna prilika za Žesusa, koji je umakao pažnji Robertsona, ali posle ubacivanja Kansela sa leve strane Brazilac je glavom sa šest metara šutirao pored gola.

50. min. Za razliku od prvog poluvremena, na startu drugog mnogo prekida i bez pravog ritma za sada.

45. min. Kraj izvanrednog prvog poluvremena. Videli smo dva gola, a moglo je da ih bude i više.

44. min. Sada prilika za Liverpul. Dobra kontra, Mane nije uspeo da pronađe rešenje u startu, dodao je loptu do Salaha, koji pronalazi Aleksander-Arnolda na desnoj strani, ali njegov udarac brani Ederson.

42. min.Ogromna šansa za Siti, ali De Brujne je promašio jedanaesterac! Posle centaršuta upravo De Brujnea igrao je rukom Džo Gomez, a posle pregledavanja snimka, na belu tačku pokazao je Poson. Prišao je lopti Belgijanac, šutirao je po zemlji i loptu poslao pored desne stative Alisonovog gola.

32. min. Opasan udarac De Brujnea sa distance, pored desne stative.

31. min.Gol! Siti je izjednačio! Voker dodaje za De Brujnea na dvadesetak metara od gola, a Belgijanac prosleđuje loptu do Gabrijela Žezusa. Bio je okrenut leđima golu Brazilac, ali je fantastičnim prvim kontaktom okrenuo Aleksander-Arnolda i zatim je špicom leve noge matirao Alisona.

25. min. Napokon prilika za Siti. Vajnaldum je izgubio loptu na svojoj polovini, De Brujne je centrirao sa desne strane, na drugoj stativi loptu prihvata Sterling, ali Alison brani njegov udarac.

23. min. Mane ubacuje loptu u šesnaesterac, ali Siti uspeva da se odbrani. Ni iz potonjeg kornera ništa se nije desilo. Siti više drži loptu, ali bez prave šanse za sada.

17. min. Dobar centaršut De Brujnea iz slobodnog udarca sa desne strane, ali niko nije došao do lopte.

12. min. Gol! Liverpul vodi! Posle kontakta Vokera i Manea u šesnaestercu dosuđen je jedanaesterac. Lopti je prišao Mohamed Salah i zakucao je u desnu stranu Edersonovog gola, pet od pet ove sezone za Egipćanina sa bele tačke.

10. min. U prvih pet minuta igralo se u izuzetno brzom ritmu, posle je malo splasnulo, ali više se igralo na polovini Sitija.

1. min. Odmah šansa za Liverpul. Firmino je maestralno izbegao ofsajd zamku, ali je Ederson istrčao na vreme na 15 metara od gola i sprečio Brazilca. Tridesetak sekundi kasnije Mane je pokušao u šesnaestercu, ali domaći raščišćavaju.