Sa Vardijem Lisice mogu sve: Slavlje Lestera u Lidsu

Sa Vardijem Lisice mogu sve: Slavlje Lestera u Lidsu Izvor: Reuters/Jon Super

U poslednjoj utakmici sedmog kola Premijer lige Lester je kao gost savladao Lids 4:1 uz sjajnu partiju Džejmija Vardija.

Vardi je meč počeo od prvog minuta, a do izražaja je došao već u drugom, kada je odlično uposlio Harvija Barnsa, kome nije bilo teško da matira golmana domaćih Meslijea. Vardi je imao značajan doprinos i kod drugog gola. Posle centaršuta sa desne strane u padu je loptu zahvatio glavom i solidno šutirao. Meslije je odbranio, ali je na odbijenu loptu naleteo Juri Tilemans i sigurno je plasirao u mrežu za 0:2 u 21. minutu.

Protiv Lestera vraški je težak posao da se juri rezultat. Ali uspeo je Lids na samom početku drugog dela da se vrati u igru. Dalas je uputio centaršut u srce šesnaesterca. Međutim, lopta nikoga nije zakačila i zbunila Kaspera Šmahjhela tako da je domaćin došao do gola u 48. minutu i prepolovio zaostatak. Međutim, to je bilo sve od ekipe Marsela Bijelse, a Lester je do kraja postigao još dva gola. Vardi se konačno upisao u strelce, posle asistencije Džengiza Undera u 76. minutu. A tačku na "i" stavio je Tilemans drugim golom, u prvom minutu nadoknade sa bele tačke za konačnih 1:4.

Ovom pobedom Lester je izbio na drugo mesto sa 15 bodova, jednim manje od Liverpula i jednim više od Totenhema. Lids je 12. sa 10 bodova.