Mitar prosleđivao, Fulam konačno slavio

U duelu davljenika u sedmom kolu Premijer lige Fulam je na Krejven Kotidžu savladao VBA Slavena Bilića i Branislava Ivanovića 2:0.

Aleksandar Mitrović Izvor: Getty Images/Catherine Ivill

Fulam je došao do prve pobede u šampionatu i prvi put ove sezone nije primio gol. Aleksandar Mitrović ni u ovom kolu nije bio strelac, ali daleko od toga da nije imao značajan doprinos u pobedi. Bio je asistent kod oba gola. Prvo u 26. minutu kada je proigrao glavom Rida, koji je glavom savladao Džonstona. Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0, a Mitrović je ovog puta nogom odložio loptu Aini, koji je sjajnim udarcem duplirao vođstvo.

Do kraja utakmice četa Skota Parkera uspela je da uradi ono što nije uspevala tokom dosadašnjeg toka sezone, da se odbrani i na kraju došla do izuzetno važna tri boda. Za ekipu Slavena Bilića svih 90 minuta odigrao je Branislav Ivanović, dok je hrvatski internacionalac Filip Kovinović odigrao 70 minuta.

Fulam je ovom pobedom uspeo da pobegne iz zone ispadanja i sada ima četiri boda, jedan više od VBA, dok su na poslednja dva Šefild Junajted i Barnli sa po bodom.