Novi poraz Rijeke, Napoli slavio u San Sebastijanu

Novi poraz Rijeke, Napoli slavio u San Sebastijanu Izvor: Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Fudbaleri Rijeke doživeli su i drugi poraz u Ligi Evrope. Ovoga puta su ubedljivo poraženi na gostovanju AZ Alkmaru koji je slavio 4:1.

Fudbaleri Rijeke gostovali su u drugom kolu Grupe F Az Alkmaru gde su poraženi 4:1. Rijeka je u prvom kolu izgubila od Real Sosijedada 1:0.

Dva gola je za pobedu holandskog tima postigao Albert Gudmunson, a po jednom su mrežu tresli Teun Kopmeiners iJesper Karlson. Jedini gol za Rijeku dao je Sandro Kulenović.

AZ je poveo nakon samo šest minuta igre sa bele tačke. Precizan je bio Kopmeiners. Već u 20. minutu bilo je 2:0 nakon gola Gudmunsona i bilo je jasno u kom će pravcu teći ovaj meč.

AZ je postigao još dva gola u prvih 15 minuta drugog poluvremena. Igrao se 51. minut kada se u strelce upisao Karlson, a samo devet minuta kasnije mrežu je zatresao Gudmanson.

Počasni pogodak za Rijeku u ovom duelu postigao je Kulenović u 72. minutu.

U drugom duelu ove grupe, Napoli je slavio na gostovanju Real Sosijedadu 1:0.

Gol odluke postigao je u 56. minutu Mateo Politano. Zetresao je mrežu Sosijedada i Mario Rui u 86. minutu, ali je VAR poništio ovaj pogodak. Problem za Napoli za sledeće kolo može da bude i crveni karton koji je u trećem minutu nadoknade dobio Viktor Osimen.

Posle dva kola, AZ Alkmar je sa šest bodova prvi na tabeli, Napoli i Real Sosijedad imaju po tri, Rijeka je bez bodova.

U trećem kolu, 5. novembra, Rijeka dočakuje Napoli, a Real Sosijedad će biti domaćin AZ Alkmaru.