Atletiko rutinski srušio Seltu na "Balaidosu"

Atletiko rutinski srušio Seltu na "Balaidosu" Izvor: Octavio Passos/Getty Images

Fudbaleri madridskog Atletika savladali su Seltu na gostovanju u Vigu rezultatom 2:0 u okviru šestog kola La Lige.

Izabranici Dijega Simeona su rutinski slavili na „San Mamesu“ golovima Luisa Suaresa u šestom minutu i Janika Karaska u nadoknadi vremena.

Fudbaleri kluba iz Viga tako i treću utakmicu zaredom nisu uspeli da zatresu mrežu rivala, a ujedno su doživeli i treći poraz zaredom.

Atletiku nije bilo potrebno mnogo vremena da uspostavi kontrolu u Baskiji, pošto je Suares sjajnim golom doveo goste u vođstvo već posle šest minuta igre. Selta je pokušala da se vrati u igru, Serhio Kareira je pogodio stativu 20 minuta kasnije, a zatim je Jan Oblak odbranio sjajnu šansu Santija Mine. Do kraja poluvremena samo je u finišu Dijego Kosta tražio penal, ali sudija nije popustio.

U nastavku je bilo znatno mirnije, obe ekipe su imale po jednu izgledniju šansu, da bi Karasko u nadoknadi primio odbijenu loptu i glavom je prosledio u mrežu za 2:0. Nekoliko minuta kasnije sudija je označio kraj utakmice, i to pošto je samo trenutak ranije pokazao crveni karton treneru domaćeg tima Oskaru Garsiji zbog burne reakcije.

Atletiko je posle druge pobede ove sezone napredovao do četvrtog mesta i sada ima osam bodova, dva manje od vodećeg Reala, koji ima i utakmicu manje. Selta je na 13. mestu sa pet bodova.

Madriđani u narednom kolu, sledeće subote, dočekuju Betis, dok Selta dva dana kasnije gostuje Levanteu. ’Jorgandžije’ pre toga u sredu gostuju Bajernu u okviru Lige šampiona.