Ni Nemci ne pomažu: Čelsiju samo bod protiv Sautemptona

U meču petog kola Premijer lige između Čelsija i Sautemptona na Stamford Bridžu viđeno je pregršt golova ali nije bilo pobednika - 3:3.

Timo Werner Izvor: Ben Stansall - Pool/Getty Images

A sve je nagoveštavalo drugačiji scenario. Čelsi delovao poletan, čak je i Timo Verner razbio maler. Postigao je dva pogotka u 15. i 28. minutu na asistencije Bena Čilvela i Žoržinja za 2:0. Delovalo je da će to biti savršeno poluvreme, kao oba protiv Kristal Palasa, ali napadački tandem Sautemptona Adams - Ings pobrinuo se da ne bude tako i Deni Ings u 43. minutu postiže pogodak za 2:1.

U 57. minutu probuđeni Sautempton dolazi do izjednačenja. Strelac je asistent kod prvog gola Če Adams, koji je konačno zatresao mrežu. Ali samo dva minuta kasnije Plavci dolaze do novog vođstva. Ovog puta Verner je bio asistent i to svom zemljaku Kaiju Havercu. Ipak, do kraja meča slabiji deo ovog tima Čelsija odbrana, još jednom je kapitulirala. I to u drugom minutu nadoknade, a Vestergard je doneo Sautemptonu bod.

Posle novog remija i to ponovo 3:3 baš kao i protiv VBA u trećem kolu, Čelsi je šesti sa osam bodova i već zaostaje pet za liderom Evertonom. Sautempton je 10. sa sedam.