Dva gola Falćinelija, pogodio i Pavkov

Dva gola Falćinelija, pogodio i Pavkov Izvor: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su pobedili ekipu Voždovca u poslednjoj utakmici osmog kola Superlige Srbije rezultatom 6:0.

Dvostruki strelac za crveno-bele bio je Italijan Dijego Falćineli, a posle mnogo vremena u strelce se upisao i zaboravljeni Milan Pavkov.

Trener srpskog šampiona Dejan Stanković na klupi je ostavio Marka Gobeljića i Nikolu Milunovića, a šansu su dobili Milan Gajić i Radovan Pankov, kao i Falćineli, koji se barem malo iskupio za loše izdanje na Kipru.

Blistali su Zvezdini mladi igrači Veljko Nikolić i Ćeljko Gavrić, a u utakmici koja je obilovala lepim pogocima konačan rezultat postavio je Pavkov u prvom takmičarskom meču ove sezone.

Falćineli, koji je na 'Marakanu' došao na pozajmici uz Bolonje, u 17. minutu je volej udarcem načeo mrežu Zmajeva, a tri minuta kasnije Gavrić je evrogolom najavio ubedljivu pobedu.

Do odlaska na odmor Italijan se još jednom upisao u strelce i to efektno glavom na centaršut Kejlora Kange.

U nastvaku meča Nikolić je u 56. minutu prelepim pogotkom povisio prednost na 4:0, ubrzo je Mirko Ivanić loptu poslao pod prečku, a u nadoknadi je rezervista Pavkov podsetio da je i dalje tu i da na njega može da se računa.

Crveno-beli u sledećem kolu gostuju Mladosti, dok Voždovac dočekuje Radnički iz Niša.