Tobdžije jače udaraju od Čekićara, Arsenal dva od dva

Tobdžije jače udaraju od Čekićara, Arsenal dva od dva Izvor: Pool, Getty Images
Arsenal

Fudbaleri Arsenala pobedili su Vest Hem kod kuće u drugom kolu Premijer lige rezultatom 2:1.

Tobdžijama je drugi trijumf u sezoni doneo Edvard Nketija pogotkom u 86. minutu.

Ušao je mladi napadač u igru u 77, umesto Aleksandra Lakazeta, i nešto manje od 10 minuta bilo mu je dovoljno da zatrese mrežu.

Posle napada po levoj strani, Dani Sebaljos ga je pravovremeno proigrao za sigurnu realizaciju.

Ekipa Mikela Artete prva je i došla do vođstva na Emirejtsu. Igrao se 25. minut kada je Pjer-Emerik Obamejang uposlio na petercu Lakazeta, a ovaj glavom zatresao mrežu.

Prednost domaćih trajala je do finiša poluvremena, pošto je Vest Hem u 45. uspeo da dođe do izjednačenja.

Rajan Frederiks je poslao oštru loptu sa desne strane do Majkla Antonija, koji je pobegao Holdingu i savladao Lena.

U drugom poluvremenu nije viđena preterano sadržajna predstava. Ni jedni ni drugi nisu imali značajne šanse, pa je na kraju jedina konkretna pretočena u gol za pobedu Arsenala.

Klub sa Emirejtsa ima maksimalnih šest bodova, a u sledećem kolu gostuje Liverpulu.

Vest Hem ostaje bez poena i pred njim je duel sa Vulvsima.