Inter u prvom evropolufinalu posle 10 godina

Pobedom nad Bajer Leverkuzenom 2:1 Inter se plasirao u polufinale Lige Evrope što mu je prvi plasman među četiri najbolja u evropskom takmičenju od 2010.

Inter Milan Izvor: Martin Meissner/Pool via Getty Images

Antonio Konte nije uspeo da prekine dominaciju Juventusa na domaćem tlu i da osvoji neki trofej na Čizmi, ali zato u Evropi odlično gura i ima šansu da donese evropsku radost klubu koji svoje ime vuče upravo iz želje da deluje šire od okvira sopstvene zemlje.

Inter je igrao meč četvrtfinala nominalno na neutralnom terenu u Dizeldorfu, ali praktično je bio gost jer je igrao upravo protiv nemačkog tima. I to jednog od najboljih ove sezone Bajera iz Leverkuzena. Aspirindžije su došle u dobroj formi, ali su neroazuri blickrigom praktično ugasili njihove nade. Za svega šest minuta postigao je Inter dva gola i u 21. minutu vodio 2:0. Prvo je u 15. minutu Barela natrčao na odbijenu loptu i sa ivice šesnaesterca izuzetno precizno plasirao loptu u donji desni ugao.

Na 2:0 povisio je Romelu Lukaku, pošto se sjajno snašao i u padu plasirao loptu pored golmana Hradeckog. Lever je brzo odgovorio, a Kai Haverc je demonstrirao veliki talent, zbog kojeg je jedan od najtraženijih igrača ovog leta. Posle par driblinga, odigrao je odličan dupli pas sa Folandom, a onda matirao Handanovića za 2:1 u 24. minutu. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Očekivala se velika ofanziva nemačkog tima, ali umesto toga Inter je potpuno kontrolisao tok meča i nije dao protivniku ni najmanju šansu da dođe do izjednačenje. Na kraju je i dosuđen penal za Inter, ali posle intervencije VAR ipak je poništena ta odluka. Ni to nije smetalo Interu da sačuva veliko vođstvo i obezbedi plasman u prvo evropsko polufinale još od 2010. kada je osvojena Liga šampiona.

U polufinalu Inter će igrati sa pobednikom duela Šahtjor - Bazel, koji je na programu u utorak. Polufinala su na programu u nedelju i ponedeljak.