Partizan posle preokreta pao u Novom Pazaru

Već u drugom kolu Superlige Partizan je doživeo poraz. Ono što se naziralo u Kruševcu dogodilo se u Novom Pazaru, gde je domaćin slavio protiv crno-belih 3:2.

FK Novi Pazar Izvor: Facebook

Od starta se krenulo otvoreno, sa obe strane. Prve prilike imao je Partizan preko Umara Sadika, koji je ispoljio nedostatak koncentracije kao i u Kruševcu. Baš kao i u Kruševcu crno-beli su prvi primili gol. Saša Zdjelar je napravio prekršaj u šesnaestercu i sudija Simović nije imao dilemu da pokaže na belu tačku. Precizan sa 11 metara bio je Nedeljković u 22. minutu. Sam prekršaj za penal nije bio toliko sporan, ali je veoma moguće da je tom faulu prethodio ofsajd u kojem se nalazio napadač Novog Pazara i zbog toga će sigurno biti reakcija iz Humske.

Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. A početak drugog poluvremena veoma je podsetio na prvo. Samo su se uloge promenile. Pazarci su promašili par odličnih prilika, a Partizan je to kaznio. Prvo je Suma u 59. minutu doneo izjednačenje, posle odlične akcije Nikole Čolića, koji je i ovog puta zamenio bledog Filipa Stevanovića i doneo preokret u igri. A preokret u rezultatu usledio je u 70. minutu, kada je ovog puta Suma bio asistent a Takuma Asano strelac.

Ako je na poluvremenu izvršio odličnu izmenu, onda posle drugog gola Savo Milošević izvršio je očajne izmene. Izveo je dva najvažnija igrača Natha i Sumu i to se odrazilo na rezultat. Za razliku od njega Kenan Kolašinac vukao je prave poteze. Samo dva minuta posle prve izmene, u 73. minutu rezervista Perić doneo je izjednačenje Pazaru. A samo minut pošto je Đorđe Ivanović zamenio Sumu Novi Pazar je ponovo poveo u 78. minutu autogolom Nemanje Miletića. Ivanović je pogodio prečku, ali time je otišla u nepovrat prilika za Partizan da izjednači i izbegne prvi poraz u sezoni. Novi Pazar je došao do prve pobede.