Fulam bez Mitra izdržao i izborio finale na Vembliju

Poznat je i drugi finalista plej-ofa za popunu Premijer lige koje će se igrati na Vembliju. Rival Brentfordu biće Fulam, koji je u revanšu polufinala na Krejven Kotidžu poražen od Kardifa 2:1, ali i to mu je bilo dovoljno za prolaz.

Fulam, Fulham, Hari Arter Izvor: Laurence Griffiths, Getty Images Sport

I u ovom meču izabranici Skota Parkera igrali su bez najboljeg strelca Čempionšipa Aleksandra Mitrovića zbog povrede. Početak je bio uraganski i gosti su došli do vođstva već u osmom minutu. Strelac je bio Nelson. Ipak, već u sledećem napadu Kebano donosi izjednačenje i olakšanje za domaći tim. Kardifu su ponovo dva gola bila potrebna da anulira rezultat i logično je bilo da krenu još agresivnije. Na poluvremenu je ipak ostalo 1:1.

Već na samom početku drugog dela Tomlin donosi novo vođstvo Kardifu. Vršili su Velšani pritisak, ali i domaćin je imao šanse. Međutim, nije uspeo Kardif da dođe do makar još jednog gola i do produžetka, tako da će Fulam posle dve godine zaigrati u plej-ofu za ulazak u Premijer ligu, u kojoj je bio prošle sezone pošto je savladao u tom plej-of meču Aston Vilu.

Okršaj vredan Premijer lige na programu je u utorak a rival Fulamu biće Brentford, koji u elitnom rangu engleskog fudbala nije igrao od sezone 1946/47.