Šok za Junajted u 96. minutu! Drama za Ligu šampiona

Šok za Junajted u 96. minutu! Drama za Ligu šampiona Izvor: Dave Thompson/Pool via Getty Images

Fudbaleri Mančester Junajteda odigrali su 2:2 sa Sautemptonom u 35. kolu Premijer lige i tako prekinuli seriju od četiri uzastopna trijumfa.

Gosti su do boda došli golom Majkla Obafemija u 96. minutu i tako pokvarili računicu Crvenim đavolima u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Junajted je bio na korak do osvajanja tri boda i skoka na treće mesto na tabeli, međutim, poslednja tri kola dočekuju na deobi četvrte pozicije sa Lesterom sa 59 bodova i moguće je da će duel poslednjeg kola sa Lisicama odlučiti koja će ekipa u elitno takmičenja.

Čelsi je treći sa 60 bodova i nema sumnje da će se do poslednjeg minuta voditi velika borba za preostale dve vize za LŠ.

Sautempton je poveo na Old Trafordu u 12. minutu golom Stjuarta Armstronga posle velike greške Pola Pogbe, ali su se domaći brzo konsolidovali i preokrenuli rezultat.

Markus Rašford je u 20. minutu izjednačio posle asistencije raspoloženog Entonija Marsijala, a samo tri minuta kasnije Francuz je prelepim pogotkom doneo prednost Crvenim đavolima.

Sveci su u nastavku bili konkretniji rival, nejtan Redmond je u 86. minutu sjajno šutirao, ali je David de Hea odbranio njegov udarac...

Ipak, u šestom minutu nadoknade Obafemi je posle kornera i loše reakcije odbrane Junajteda bio na pravom mestu za prekid serije Solšerovog tima.

Crveni đavoli u sledećem kolu gostuju Kristal Palasu, a Sautempton dočekuje Brajton.