Trojka Vulvsa za održavanje sna o Ligi šampiona

U prvoj utakmici nedeljnog programa 35. kola Premijer lige Vulverhempton je kod kuće savladao Everton 3:0 i tako ostao u borbi za plasman u elitno evropsko takmičenje.

Wolverhempton Wanderers Izvor: Richard Heathcote/Getty Images

Domaćin je bio bolja ekipa tokom većeg dela meča. Iako je imao inicijativu u prvom delu do prvog gola su došli tek u nadoknadi prvog poluvremena. Luka Dinje je nespretno reagovao u šesnaestercu gostiju, faulirao Podensa i dosuđen je penal koji rutinski u gol pretvara Raul Himenes. To je Meksikancu prvi pogodak posle tri meča posta.

Meč je praktično rešen u prvom napadu drugog dela. Neto je odlično centrirao iz slobodnog udarca, a na pravom mestu bio je Dendonker, koji je postigao novi gol za velikih 2:0. Everton se otvorio, pokušavao da zapreti, ali nije ulazio u ozbiljniju šansu. Kazna je usledila u 74. minutu, kada je Ruben Neveš fenomenalno u kontru bacio Dioga Žotu, koji je šansu rutinski pretvorio u pogodak i ubedljiv trijumf.

Vulvsi su ovom pobedom došli do šestog mesta i imaju 55 bodova, samo pet manje od trećeplasiranog Čelsija, četiri od Lestera, a tri od Mančester Junajteda. Još ukoliko se Sitiju potvrdi suspenzija iz Lige šampiona, ekipa iz Vulverhemptona imaće veliku šansu da izbori mesto u elitnom takmičenju u poslednja tri kola. Everton je 11. sa 45 bodova.