Posed od 24% i ubedljiv trijumf: Šefild prejak za Čelsi

Posed od 24% i ubedljiv trijumf: Šefild prejak za Čelsi Izvor: REUTERS/Shaun Botterill
Šefild - Čelsi

Fudbaleri Šefild Junajteda pobedili su Čelsi na svom terenu u 35. kolu Premijer lige rezultatom 3:0.

Oštrice su upisale ubedljiv trijumf protiv londonskih Plavih, iako su tokom meča na Bramal lejnu imale svega 24 odsto poseda lopte.

Najveće zasluge za to pripadaju dvostrukom strelcu Dejvidu Mekgoldriku, kojem su to prvi golovi u Premijer ligi.

Irski napadač je u 18. minutu doveo tim Krisa Vajldera do prednosti, pošto je odbitak Kepe Arisabalage zakucao u mrežu iz peterca.

Nije se dugo čekalo da domaći dupliraju prednost. Čelsi je dominirao u posedu i kontrolisao ritam, ali Šefild sačekao novu šansu i u 33. minutu preko Olivera Mekburnija došao do 2:0. Asistent je bio Stivens.

I u nastavku je viđena ista slika na terenu. Frenk Lampard je probao izmenama da probudi svoj tim, koji je nedovoljno dobro napadao, međutim, bezuspešno.

Konačan rezultat postavio je Mekgoldrik u 77. minutu, posle sjajne kontre i nespretne intervencije Antonija Ridigera.

Šefild je šesti sa 54 boda, četiri manje od Mančester Junajteda na petom mestu, a dva više od Vulverhemptona na sedmom.

Čelsi ostaje treći sa 60, ali ima meč više u odnosu na Lester (59 bodova) i Junajted (58), te je pred Plavima teška borba za plasman u Ligu šampiona.