Nestvaran potop Juventusa u Milanu za 18 minuta

Nestvaran potop Juventusa u Milanu za 18 minuta Izvor: Marco Luzzani, Getty Images Sport
Ante Rebić

Fudbaleri Milana u neverovatnoj utakmici 31. kola italijanskog prvenstva pobedili su Juventus na San Siru rezultatom 4:2, a svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu.

Crno-beli su sedam kola pre kraja šampionata ostali na prvoj poziciji sa sedam bodova više od Lacija, dok su Roso-neri posle četvrtog trijumfa, uz remi, u poslednjih pet mečeva peti sa 49 bodova.

Juventus je poveo u 47. minutu lepim pogotkom Adriena Rabioa koji je precizno šutirao sa 18 metara i Đanluiđi Donaruma je bio nemoćan.

Samo šest minuta kasnije Kristijano Ronaldo je iskoristio katastrofalnu reakciju Romanjolija i Simona Kjaera i Portugalcu nije bilo teško da po drugi put savlada reprezentativca Italije.

Malo ko je tada verovao da Roso-neri mogu do velikog preokreta, ali domaći tim je za nešto manje od 20 minuta čak četiri puta matirao Vojčeka Ščesnog.

Kanodadu Milaneza započeo je Zlatan Ibrahimović pogotkom iz penala u 62. minutu, četiri minuta kasnije Frank Kesi je izjednačio nakon što se prošetao kroz odbranu Juventusa, a potpuni preokret doneo je Leao u 67. minutu udarcem po zemlji u bliži ugao čuvara mreže Stare dame.

Milan je katastrofalnih 20 minuta igre lidera krunisao četvrtim pogotkom Anta Rebića u 80. minutu. Hrvatu je asistirao Đakomo Bonaventura koji je iskoristio još jednu lošu reakciju defanzivaca Stare dame.