Barsa se i dalje nada - Viljareal izbegao katastrofu

Barsa se i dalje nada - Viljareal izbegao katastrofu Izvor: Alex Caparros, Getty Images

Fudbaleri Barselone u jednom od dva derbija 34. kola La Lige ubedljivo su u gostima pobedili Viljareal rezuzltatom 4:1.

Katalonci su konačno zablistali i sa nova tri boda nastavili su poteru za madridskim Realom koji četiri kola pre kraja ima isto toliko bodova više...

Mnogo više uzbuđenja bilo je u prvom poluvremenu i malo ko je verovao da će Blaugrana tako lako da izađe na kraj sa ekipom koja je u najboljojformi od kako je sezona nastavljena.

Gosti su poveli već u 3. minutu autogolom Paua Franciska Toresa, ali je Đerar Moreno u 14. izjednačio nakon što je Mark Andre Ter Štegen odbrani udarac Santija Kasorle.

Do odlaska na odmor raspoloženi Lionel Mesi je upisao dve asistencije, a prelepim golovima ubedljivu prednost Kataloncima obezbedili su Luis Suares u 20. i Antoan Grizman u 45. minutu.

Mesi je u 69. minutu pogodio mreži rivala, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Do kraja utakmice rezervista Ansumane Fati je u 86. minutu i četvrti put savladao vlo dobrog Serhija Asenha, a nešto kasnije Mesi je iz slobodnog udarca pogodio okvir gola. Šansu je imao i Martin Brajtvajt, ali je čuvar mreže Žute podmornice i ovoga puta bio uspešniji.

Barselonu do kraja sezone očekuju dueli sa Espanjolom, Valjadolidom, Osasunom i Alavesom, a Real se sastaje sa Alavesom, Granadom, Viljarealom i Leganesom.