Novo polufinale: Građani bez problema sa Svrakama

Novo polufinale: Građani bez problema sa Svrakama Izvor: Shaun Botterill/Pool via REUTERS
Mančester Siti

Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se u polufinale FA kupa pobedom nad Njukaslom na strani sa 2:0.

Branilac trofeja rutinski je savladao Svrake pred praznim tribinama Sent Džejms parka, a strelci su bili Kevin de Brujne iz penala u 37. minutu i Rahim Sterling u 68.

Tim Pepa Gvardiole dominirao je od starta utakmice, tokom prvog poluvremena imao je čak 82 odsto poseda lopte, i vrlo lako je mogao do ubedljivijeg slavlja.

Njukasl je uspevao da se brani od napada favorizovanog rivala više od pola sata igre, ali je onda Fabijan Šer napravio grešku u šesnaestercu i odgurnuo Gabrijela Žezusa, što je sudija Li Mejson okarakterisao kao prekršaj.

Siguran izvođač bio je De Brujne.

Građani su i u nastavku kontrolisali igru i samo se postavljalo pitanje kad će doći do novog pogotka.

Desilo se to u 68. minutu, kad je Fil Foden proigrao Sterlinga, a ovaj sa ivice šesnaesterca pogodio donji desni ugao i potvrdio trijumf Sitija.

Do kraja je još jednu sjajnu priliku za goste propustio Foden, čiji udarac je prošao malo pored gola.

Gvardiolin tim u polufinalu igra protiv Arsenala, dok drugi par čine Mančester Junajted i Čelsi.

Polufinalni okršaji su zakazani za 18. i 19. jul, a finale za 1. avgust. Svi mečevi će biti odigrani na Vembliju.

Utakmice FA Kupa pratite na našim kanalima.