Igralo se Sitijevo "dete": Petarda na Etihadu

U poslednjem meču 30. kola Premijer lige Mančester Siti je na svom Etihadu opravdao ulogu favorita protiv Barnlija i ubedljivo slavio 5:0, uz sjajnu partiju mladog Fila Fodena.

Phil Foden Izvor: Michael Regan/Getty Images

Pitanje pobednika nijednog trenutka se nije postavljalo. Od početka su Građani kontrolisali dešavanja na terenu a bravu gostiju oktljučao je 19-godišnji Foden, posle sjajnog udarca iz daljine u 27. minutu. Na drugi gol čekalo se do 43. minuta. Fernandinjo je sjajnom dugom loptom uposlio Rijada Mareza, koji je sjajno rešio situaciju jedan na jedan i izuzetno preciznim udarcem savladao Poupa. Siti je do poluvremena stigao i do trećeg gola. Serhio Aguero je fauliran u šesnaestercu, mada u prvom momentu nije dosuđen penal, već tek na asistenciju VAR. Kako se Argentinac povredio tom prilikom, jedanaesterac izveo je Marez, sigurno za 3:0.

Siti nije stao i već u 51. minutu dolaze do četvrtog gola. Akciju je pokrenuo najbolji igrač na meču Foden, lepo uposlio Bernarda Silvu, a ovaj vratio prezimenjaku Davidu za sigurnu realizaciju. Konačnih 5:0 postavio je Foden, posle lepe akcije i asistencije Gabrijela Žesusa.

Ekipa iz Mančestera je druga sa 63 boda, 20 manje od lidera Liverpula, dok je Barnli ostao 11. sa 39 bodova.