Kostić i Mijat osetili šampionsku petardu

Kostić i Mijat osetili šampionsku petardu Izvor: Hannibal Hanschke/Pool via Getty Images

Fudbaleri minhenskog Bajerna pobedili su Ajntraht na svom terenu u 27. kolu Bundeslige ubedljivim rezultatom 5:2 i time napravili novi korak ka odbrani titule.

Bavarci su lideri sa 61 bodom, četiri više od Borusije Dortmund, i u narednom kolu će imati šansu da u direktnom duelu praktično reše sve dileme oko šampiona.

Ne računajući pad koncentracije od 52. do 55. minuta, kad su primili dozvolili rivalu da se vrati u meč, domaći su dominirali sve vreme i zasluženo upisali nova tri poena.

Leon Gorecka je u 17. minutu doveo Bajern do prednosti, na asistenciju Tomasa Milera, da bi se u 41. Miler našao u ulozi strelca. Asistent je ovoga puta bio Alfonso Dejvis.

U istom ritmu, ekipa Hansija Flika nastavila je i od starta drugog dela, pa je Robert Levandovski svojim 27. golom u ligi otklonio sve dileme oko pobednika u 47. minutu.

Barem je tako delovalo...

Visoka prednost opustila je Bajern, što je Ajntraht iskoristio i preko Hinteregera u 52. i 55. vratio se u život.

Bavarci su se, ipak, brzo trgli. Dejvis je uz veliku dozu sreće u 61. zatresao mrežu i odbio nalet gostiju iz Frankfurta, da bi Hintereger autogolom u 74. postavio konačan rezultat.

Za Orlove, koji su upisali peti uzastopni poraz i sa 28 bodova zauzimaju 13. mesto, ceo meč je odigrao Filip Kostić. Mijat Gaćinović na terenu je proveo 71 minut.