Zvezda sigurna protiv Grafičara, finiš furiozan

Zvezda sigurna protiv Grafičara, finiš furiozan Izvor: Getty Images/Srdjan Stevanovic

Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su obavili “generalnu” probu pred nastavak takmičenja u Superligi Srbije – u pripremnom meču slavili su protiv Grafičara rezultatom 4:0 (0:0) na stadionu Rajko Mitić.

Bila je to poslednja utakmica izabranika Dejana Stankovića pred prvenstveni meč sa Radom narednog vikenda.

Zvezda je meč počela u sastavu: Borjan – Rodić, Pankov, Babić, Gobeljić – Petrović, Ivanić, Nikolić, Vukanović, Ben – Pavkov. Grafičar je započeo u sledećoj postavi: Čupić, Dabić, Nikolić, Odada, Eraković, Stojić, Stanojev, Fićović, Krstović, Marong, Cvetković.

Crveno-beli su do vođstva došli tek početkom drugog poluvremena, kada je u 50. minutu kada je posle velike greške Erakovića situaciju iskoristio Aleksa Vukanović i doneo prednost prvaku Srbije.

Do kraja je Zvezda došla do ubedljivog trijumfa – u 79. minutu Nemanja Milunović je odlično glavom pogodio posle centaršuta Željka Gavrića, a samo dva minuta kasnije Boaći je pogodio za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Milan Gajić posle odličnog centaršuta Gavrića.

Grafičar je prvoplasirani tim Prve lige Srbije, a mnogi mladi igrači Zvezde su na pozajmici baš u toj ekipi, pa je ovo bila odlična prilika za Stankovića da na delu vidi svoje potencijalne igrače.

U prethodnoj probi srpski šampion je rezultatom 3:0 (0:0) slavio protiv svog mladog tima.